Ital volal z mobilu čtyři hodiny denně. Za nádor v hlavě dostane rentu 13 tisíc

Autor: ČTK - 
20. 4. 2017
18:55

Souvislost mezi nezhoubným nádorem a častým používáním mobilního telefonu uznal soud v Itálii. A rozhodl, že muž, který se na něj kvůli svému problému obrátil, bude dostávat doživotní rentu 13 tisíc měsíčně. Oznámila to ve čtvrtek s odvoláním na právníky poškozeného agentura AFP.

Případ se týká sedmapadesátiletého muže, který byl zaměstnán u velkého podniku a do jehož pracovních povinností patřilo používat až čtyři hodiny denně mobilní telefon.

VIDEO: Poslechněte si svědectví pacienta s rakovinou

Video Rakovina je příšera! Po chemoterapii jsem málem ochrnul. - Andrea Ulagová, Lukáš Červený, Daniela Pilařová
720p 480p 360p 240p

Po 15 letech začal mít zdravotní potíže v podobě pocitu trvalého ucpání ucha. Lékaři diagnostikovali neurinom akustiku, tedy nezhoubný nádor vycházející z buněk, které tvoří pochvu sluchového a rovnovážného nervu.

Muž ohluchl na pravé ucho

„Naštěstí je to nezhoubný nádor, ale způsobil invaliditu. Musel jsem se podrobit odnětí sluchového nervu a na pravé ucho jsem hluchý,“ sdělil postižený, jehož jméno nebylo uvedeno.

Soudem pověřený znalec určil 23procentní invaliditu a rozhodl, že pojišťovna pracovních úrazů má muži vyplácet doživotně měsíčně 500 eur (13 tisíc Kč).

Mužovi právníci oznámili, že rozhodnutí dokazuje souvislost mezi „nevhodným používáním telefonu a mozkovým nádorem“.

Studie, které se ve světě dosud prováděly, vědcům neumožňují s určitostí říci, zda časté používání telefonu může souviset s výskytem rakoviny. Proti rozsudku, který byl zveřejněn ve čtvrtek, ale padl už 11. dubna, je možné se odvolat.

Doporučujeme
1912 ( 21. dubna 2017 06:59 )

nepoužívám telefon jen pro případ nouze a stále mě otavují ti operátoři !!!!

tomik007 ( 20. dubna 2017 19:48 )

AHA - tak proto vecsina zenskych nereaguje na verbalni prikazy

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa