Jiří Pomeje bude chodit na ozařování každý den po dobu sedmi týdnů. „Zatím netuším, jestli půjde o klasické nebo protonové ozařování,“ řekl deníku Aha! herec s tím, že sám by si vybral „proton“. A to z toho důvodu, že je tato léčba šetrnější k hlasivkám a nehrozí ztráta hlasu.
Má to ale jeden háček. Protonové záření přesně cílí na nádor tak, aby nepoškodilo jeho okolí a důležité orgány. Pro tyto účely se každému pacientovi na míru vyrobí ochrana, která je podobná masce.
Pomeje má rakovinu! Smůla se na něj lepí celý život, mluvil o dluzích i sebevraždě! Petr Macek, Petr Soukup, Markéta Reinischová,Jan Jedlička
Při samotné léčbě pak musí nemocný ležet úplně bez hnutí. A to je kámen úrazu v případu onemocnění Jiřího Pomeje! Hrtan je orgán, který nelze vlastní vůlí znehybnět. A pravděpodobně proto nebude protonová léčba na rakovinu hrtanu vhodná.
Rizika klasické radioterapie
Po klasickém fotonovém ozařování nádorů hlavy a krku může dojít ke ztrátě zraku, poškození sluchu či funkce slinných žláz, takže pacienti bývají odkázáni na tekutou stravu. K úspěšnému vyléčení je nutné aplikovat ještě vyšší dávku záření než v případě mozkových nádorů, což opět zvyšuje riziko poškození okolních tkání.
Andrea a Jiří Pomeje: Manželská krize skončila zásadním rozhodnutím! Konec plánů na druhé dítě! David Turek, Jan Jedlička