Němci soudí zakladatele drogerií. Schlecker měl zbankrotovat úmyslně

Autor: ČTK, zst - 
6. března 2017
20:03

V Německu začal za velké pozornosti médií soudní proces se zakladatelem zkrachovalého německého řetězce drogerií Schlecker, která působila i v Česku. Dvaasedmdesátiletý Anton Schlecker čelí obvinění z úmyslného bankrotu a hrozí mu až deset let vězení. Informovala o tom agentura DPA. Schlecker obvinění odmítá.

Schlecker podle prokuratury před bankrotem přesunul stranou majetek v hodnotě přes 20 milionů eur (540 milionů Kč), který by jinak připadl věřitelům. Také prý falšoval zprávy o finanční situaci podniku. Schleckerův právní zástupce označil obvinění za nepodložená.

Prokuratura tvrdí, že Schlecker z peněz, které by příslušely věřitelům, použil mimo jiné milion eur na renovaci bydlení svého syna Larse a 800 tisíc eur na dary pro svá vnoučata. Spolu se Schleckerem sedí na lavici obžalovaných jeho žena Christa a děti Meike a Lars, a to kvůli údajnému napomáhání k bankrotu.

Společnost Schlecker byla kdysi největším řetězcem drogerií v Evropě a působila rovněž v České republice. Začátkem roku 2012 však vyhlásila platební neschopnost. V důsledku jejího bankrotu přišlo o práci zhruba 25 tisíc lidí.

Řetězec Schlecker měl v Německu před vyhlášením platební neschopnosti více než 5 000 poboček. V České republice firma vlastnila 142 prodejen, které v srpnu 2012 převzala firma p.k.Solvent. Ta zastřešuje největší českou síť drogerií Teta.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud