Při trestu křičela bolestí: Za sex mimo manželství dostala 26 ran holí

Autor: els - 
4. února 2017
20:15

Krutý trest si vysloužil pár v Indonésii v provincii Aceh za to, že měli sex a nebyli oddáni. Žena a pak i muž se museli podrobit veřejnému bití. Platí zde totiž islámský zákon Šaría.

Žena byla přivedena na vyvýšené pódium u mešity, před kterým se kupil dav přihlížejících. Měla obdržet 26 ran holí přes záda, protože se milovala s mužem, se kterým nebyla sezdána.

Žena byla donucena si kleknout, aby mohl být trest vykonán. Pak začalo bití. V jednu chvíli už žena nemohla snést nelidskou bolest a s výkřiky bolesti skryla tvář v dlaních. Když byl trest dokonán, byla ke zhroucené ženě křičící bolestí přivolána lékařka.

Podobný trest čekal i muže, s nímž žena přestoupila zákon Šaría. Aceh je jediným regionem v Indonésii, kde tento krutý islámský zákon platí. Začal zde být prosazován zejména po roce 2001, kdy provincie získala autonomii.

Zákon Šaría stíhá tvrdě muže i ženy nejen za sex mimo manželství, ale například také za hazard či pití alkoholu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ivoadler ( 5. února 2017 13:02 )

Naši sluníčkáři: k muslimům musíme být toleratní. Tím myslí i tolerantní k takovým trestům? Ještě že ji nekamenovali.

maxovskej ( 5. února 2017 11:40 )

U nás v Česku by byla zmlácená pomalu každá, no mají se na co těšit sluníčkářky a vítačky muslimů,..

bandour ( 5. února 2017 11:20 )

přiblblé sluníčkářky, máte se na co těšit 

zanyn ( 5. února 2017 10:53 )

Ne. Ale zavést to, co bylo u nás kdysi normální. Do manželství pouze jako panna.

zanyn ( 5. února 2017 10:50 )

V 9 letech to snad není možné ani náhodou. Oni říkaj pokud jsem četl, že ne v 9 ale až je opravdu schopna. S dětmi je to opravdu hnusarna. Ovšem jak je to opravdu s vyspíváním dnešních dívek, toť otázka. Některé jsou vyspělé už ve 14 jiné ještě ve 20 ne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud