Muslimský duchovní měl sto žen a 203 dětí. Vykonával „svaté dílo“

Autor: pet/čtk - 
31. 1. 2017
08:50

Ve věku 93 let zemřel v Nigérii bývalý muslimský duchovní, který se zhruba stokrát oženil. Oznámil to list The Independent s odvoláním na nigerijská média. Mohammed Bello Abubakar proslul v Nigérii vlastní interpretací Koránu, podle níž se prý muž může oženit s tolika ženami, o kolik se dokáže postarat. Korán přitom tradičně dovoluje nejvýš čtyři ženy.

Zprávy o počtu Abubakarových manželek se liší. Podle stanice BBC měl „nejméně“ 86 žen, podle nigerijského listu Punch jich bylo 107 a s deseti se rozvedl. Sám duchovní před časem prohlásil, že se sice mohl oženit třeba jen dvakrát, ale rozhodl se „vykonat svaté dílo“. Své kritiky označil za „bojovníky proti stvořiteli“.

Kolik žijících manželek po sobě Abubakar zanechal, nigerijská média neuvádějí. Dětí prý měl 203.

Dům, kde Mohammed Bello Abubakar žil se svými manželkami a některými dětmiDům, kde Mohammed Bello Abubakar žil se svými manželkami a některými dětmi | profimedia

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

salto ( 31. ledna 2017 09:32 )

Hrome, ten do toho bušil jako hluchej do vrat

Zobrazit celou diskusi
Další videa