Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Británii spadl kámen ze srdce: Královna Alžběta (90) po nemoci přišla na mši

8. ledna 2017
14:38

Británie si oddechla, neboť královna Alžběta II. se dnes po nemoci objevila na veřejnosti. Společně se svým chotěm princem Philipem a dalšími členy královské rodiny se devadesátiletá panovnice zúčastnila nedělní mše v místním kostele v Sandringhamu, kde má jedno ze svých venkovských sídel.

Královna se silně nachladila před dvěma týdny. Onemocnění pro ni bylo natolik vážné, že se poprvé po mnoha desítkách let v Sandringhamu na severovýchodě Anglie nezúčastnila tradiční vánoční bohoslužby. Přítomna pak rovněž nebyla ani na mši sloužené na Nový rok.

Alžběta dnes přijela ke kostelu ve svém kaštanovém voze Bentley. Tam se k ní připojili další členové královské rodiny, včetně prince Williama s chotí vévodkyní Kate a její rodinou Middletonových.

Alžběta II. je nejdéle vládnoucím britským panovníkem. Královnou se stala 6. února 1952 po smrti svého otce krále Jiřího VI. Těší se vcelku dobrému zdraví, nicméně s ohledem na věk omezila cestování a řidčeji se rovněž ukazuje na veřejnosti.

krat5 ( 10. ledna 2017 11:34 )

oni tam mají sice nad nulou, ale připadne mi, že Alžběta chodí pořád stejně oblečená, jestli je léto nebo zima, pořád ty její pláště...navíc neustále spousta lidí dokola (bacilonosiči)

londynskypes ( 8. ledna 2017 17:48 )

nohy by mela mit v teple i tady je zima a teple boty ...

Zobrazit celou diskusi