Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Merkelová po smrti Amriho mluví o úlevě: „Lidskost je silnější než teror.“

Autor: ČTK, abo - 
23. prosince 2016
16:27

Demokracie, právní stát a hodnoty, které Německo vyznává, jsou alternativou vůči nenávistí naplněnému světu terorismu a budou i silnější než terorismus. Na dnešní tiskové konferenci to řekla německá kancléřka Angela Merkelová. Německý stát podle ní udělá vše, aby občany ochránil.

„Může se nám na konci tohoto týdne ulevit, že jedno akutní nebezpečí pominulo. Nebezpečí terorismu jako takového ale trvá dál,“ uvedla Merkelová ve vyjádření k usmrcení Tunisana Anise Amriho, který byl podezřelý z útoku na vánoční trh v Berlíně. Islámský terorismus a jeho činy jsou podle ní stále výzvou pro společnost.

Angela Merkelová se oficiálně vyjádřila k teroristickému útoku v Berlíně. Angela Merkelová se oficiálně vyjádřila k teroristickému útoku v Berlíně. | ČTK, EPA, REUTERS

Spoluobčany německá kancléřka ujistila, že kabinet bude dělat vše, co je v jeho silách, aby zajistil jejich bezpečnost. Příslušné ministry také pověřila analýzou toho, zda je potřeba změnit zákony. „Tam, kde bude vidět nutnost politických nebo zákonných změn, přijmeme ve vládě rychle nutná opatření,“ podotkla Merkelová, podle níž případ vyvolal celou řadu otázek.

Výslovně dnes poděkovala italské policii, justici a dalším úřadům, které se na zneškodnění Amriho u Milána podílely, a ocenila i spolupráci s dalšími státy. „Vím, že nespočinou, dokud nezjistí, kdo věděl o Amriho činu, kdo ho třeba podporoval nebo kryl,“ poznamenala na adresu německých vyšetřovatelů.

Naše demokracie, náš právní stát, naše hodnoty, naše lidskost jsou alternativou vůči nenávistí naplněnému světu terorismu a budou silnější než terorismus,“ dodala na závěr asi šestiminutového vystoupení.

VŠE O ÚTOKU V BERLÍNĚ ČTĚTE ZDE >>

spitfajr ( 24. prosince 2016 12:58 )

Další pohádka pro dospělé : https://orgo-net.blogspot.nl/2016/12/falesny-utok-v-berline-herci-sioniste.html http://protipr oud.parlamentnilisty.cz/politika/2864-stihli-to-na-posledni-chvili-zhruzy-je-fraska-vysetrovani-nesk oncilo-zapomente-bylo-to-o-fous-vestba-zprotiproudu-beckovy-thriller-zahali-vanocni-pohadky-mutti-je -vklidu-zitra-se-pres-to-neco-stane.htm http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Umiram-jako- stastny-a-tolerantni-clovek-Teror-v-Berline-vyvolal-prehrsli-vtipu-468470 

hejhej ( 24. prosince 2016 10:09 )

Pro většinu lidí v Eropě bude úleva, až bába Merkelová zmizí spolu s Junckerem a Hollandem.

Lumca ( 24. prosince 2016 06:29 )

Jedno nebezpečí pominulo a tisíce dalších čeká na příležitost.

gabreta ( 23. prosince 2016 23:38 )

Má cenu vůbec komentovat vyjádření tý Německý kravky?

buban ( 23. prosince 2016 21:08 )

Velmi pěkný titulek, ovšem byl bez tečky. Opravdu nevím, co si o politice jak Němců, tak Rakušáků (zvolení prezidentem Bellena - i když tam se dá o voličích pochybovat), myslet.

Zobrazit celou diskusi