Tunisan Amri podezřelý z vraždy Češky je nejspíš dál v Berlíně. Kvůli zraněním

Autor: ČTK, abo - 
23. prosince 2016
09:55

Němečtí vyšetřovatelé předpokládají, že podezřelý Tunisan Anis Amri je stále v Berlíně, napsal v pátek server listu Tagesspiegel. Na pátrání výhradně po pravděpodobném pachateli pondělního útoku na vánoční trh v Berlíně je jen v německém hlavním městě vyčleněno několik stovek policistů. Útok v německé metropoli si vyžádal 12 obětí, mezi nimi je i Češka Naďa Čižmár, jak uvedlo české ministerstvo zahraničí.

Jedním z důvodů přesvědčení vyšetřovatelů jsou zranění, která má údajně Amri v obličeji. Ta by při delší cestě byla nápadná. Policie varovala všechny berlínské nemocnice a pohotovosti, protože nevylučuje, že se Amri na nějakou z nich obrátí.

Video Vteřiny před tragédií: Tak vjel kamion do vánočních trhů v Berlíně. - Reuters/ Blesk/ SPRT50_63-Deadly_dust

Tunisan, kterého podezírají z vánočního masakru v Berlíně.Tunisan, kterého podezírají z vánočního masakru v Berlíně. | ČTK

Podezření, že je čtyřiadvacetiletý Tunisan stále v německé metropoli, posílily i záběry kamery, která ho ve zdejší čtvrti Moabit zachytila zhruba osm hodin po útoku.

Video Češka Naďa zemřela při útoku v Berlíně. Manžel a syn (5) čekali tři dny v naději. - David Vaníček, Blesk TV

Tagesspiegel dnes také napsal, že jen v Berlíně po Amrim pátrají tisíce policistů, několik stovek je jich přitom vyčleněno výhradně na tento úkol. I velká část řadových policistů přitom nyní nosí neprůstřelné vesty a má při sobě automatické zbraně.

Vše o útoku v Berlíně čtěte zde

hejhej ( 23. prosince 2016 10:38 )

Odporná tlama!!!! Merkelová má na rukou krev nevinných lidí a má tu drzost, bezpáteřní sv.ině, veřně vystoupi. Pozůstalí na její žvásty kašlou. Vrah už měl dřívě byl v kriminále, ale "humanitní" Merkelové a její přisluhovači takové zrůdy jenom omlouvají.

strycbrady ( 23. prosince 2016 10:10 )

Češka Nada Čižmár. Na to, že to udělal ten pšonek by už dávno přišel i Lukáš Pavlásek. Je to taky blbec, ale aspon umí tancovat.

prycsnima ( 23. prosince 2016 10:07 )

 Ničeho se nebojte vánoční trhy v německu jsou chráněny policaity s e samopaly.Ále pozor!Oni nemají náboje,a to ani slepé.To je oblbovák viď pi čo Makrelo!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud