Letecká katastrofa Egyptair: Těla obětí konečně dostanou příbuzní

Autor: jer, ČTK - 
17. prosince 2016
19:15

Egypt vrátí příbuzným pozůstatky obětí havárie letounu Egyptair, který se v květnu zřítil za letu z Paříže do Káhiry. Na palubě stroje, který spadl do Středozemního moře, bylo 66 lidí a všichni zahynuli.

Vrácení těl nařídila podle agentury AFP egyptská prokuratura. Ta převzala vyšetřování případu poté, co podle nejnovějších zjištění měly některé oběti na sobě stopy výbušnin. Podle všeho byl za katastrofou záměrný trestný čin. Doposud se stále nevylučovalo, že mohlo jít o nešťastnou náhodu. K odpovědnosti za tragédii se nikdo nepřihlásil.

Podle francouzského úřadu pro bezpečnost civilního letectví BEA není ale ještě i tak možné v nynějším stadiu vyšetřování s jistotou stanovit závěr, jaká byla příčina neštěstí.

Airbus A320 egyptských aerolinek EgyptAir spadl 19. května 2016 na trase z Paříže do Káhiry krátce poté, co opustil řecký vzdušný prostor. Na palubě letadla zahynulo 30 Egypťanů, 15 Francouzů, dva Iráčané a jeden Brit, Kanaďan, Belgičan, Kuvajťan, Saúdský Arab, Alžířan, Súdánec, Čaďan a Portugalec, dále sedm členů posádky a tři bezpečnostní pracovníci. Někteří mrtví měli více občanství.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi