Otec dvou dětí (†41) podstoupil eutanazii: Kvůli závislosti na alkoholu!

Jednačtyřicetiletý Nizozemec Mark Langedijk podstoupil eutanazii kvůli závislosti na alkoholu.
Autor: lm - 
29. 11. 2016
18:55

Jednačtyřicetiletý Nizozemec Mark Langedijk podstoupil eutanazii kvůli závislosti na alkoholu. Dvojnásobný otec už nedokázal žít jako alkoholik a zvolil si raději smrt.

Mark Langedijk (†41) dlouhá léta bojoval se závislostí na alkoholu. Rodina se o jeho problému dozvěděla před osmi lety. „Psychologové, psychiatři, lékaři a další profesionálové se mu snažili pomoci, ale nikdo nevěděl, jak se Mark doopravdy cítí,“ popsal jeho bratr Marcel.

Muži se snažila všemožně pomoci i jeho rodina. Po rozpadu manželství mu nabídli zázemí, Markovy rodiče se starali o jeho děti, sehnali mu ubytování, dávali mu peníze, zařizovali mu odvykačky a podporovali ho. „Během těchto osmi náročných let byl 21krát přijat do odvykacího programu, ale rodiče stále věřili v šťastný konec,“ uvedl bratr s tím, že Mark ale pokaždé začal znovu pít. 

Mark se tak dlouho trápil, že nakonec neviděl jiné východisko, než požádat o usmrcení. „Chci zemřít, už je toho moc,“ řekl svému lékaři. Komise pak po přezkoumání jeho případu eutanazii schválila. Mark zemřel obklopen rodinou 14. července. Před smrtí poseděl s rodiči na lavičce, vtipkoval, popil pivo a dal si oblíbené jídlo. V 15:15 mu pak lékaři podali smrtící injekci. „Začal jsem brečet, rodiče plakali, všichni, dokonce i Mark,“ popsal Marcel.

Marcel nyní plánuje o bratrově případu vydat knížku. Bude čerpat především z Markových deníků, které jsou podle něj „beznadějným koktejlem bolesti, pití, samoty a smutku“.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

djaba ( 30. listopadu 2016 07:28 )

 Život s notorikem je peklo a trpí celé okolí ,říká mi moje baba . Ale já vydržím nepít i několik desítek minut , tak co chce . Že prý nemáme peníze , ale co těch peněz za vrácené lahve ?

naidkavopruz ( 29. listopadu 2016 20:50 )

to je smutné,jdu si dát panáka

Japa ( 29. listopadu 2016 20:24 )

Markovi rodiče - v 1. pádu měkké "i", máte to špatně...

dutchschulz ( 29. listopadu 2016 20:06 )

Polovina Holanďanů jsou politicky korektní vypatlanci, co tolerují drogy a úchyly všech kategorií. No a ta druhá polovina Holanďanů jede v drogách a chlast k tomu má jako "přidruženou výrobu". Asi případ tohoto pána, hodný knižního zpracování a dojemného dokumentárního filmu (za peníze daňových poplatníků).

Vladimir72 ( 29. listopadu 2016 20:04 )

 Pitomec a jeho rodina ještě blbější

Zobrazit celou diskusi
Další videa