Žena policii v Dubaji nahlásila znásilnění, do vězení ale místo skupiny násilníků pošlou ji!

Žena policii v Dubaji nahlásila znásilnění, do vězení ale místo skupiny násilníků pošlou ji!
Autor: ČTK - 
20. listopadu 2016
16:57

V Dubaji byla zatčena britská turistka, která ohlásila znásilnění skupinou svých krajanů. Oznámila to právní poradenská skupina sídlící v Británii. Britka byla propuštěna na kauci, ale odebrali jí pas. Bude-li usvědčena ze sexu, k němuž dala svolení, hrozí jí vězení až do výše tří let a deportace.

 

Podle zakladatelky poradenské skupiny, která si říká Detained in Dubai (Zatčeni v Dubaji), Radhy Stirlingové policie v SAE špatně rozlišuje mezi znásilněním a sexem, s nímž osoba souhlasila.

Podobné problémy jako Britka mělo v Dubaji více cizinek. Norka Marte Deborah Dalelvová byla před třemi lety odsouzena k 16 měsícům vězení za mimomanželský sex a konzumaci alkoholu, když předtím ohlásila znásilnění.

Trest jí byl nakonec prominut, násilník dostal 13 měsíců vězení. Podobně rakouská muslimka po ohlášení znásilnění čelila soudnímu stíhání a v roce 2014 se podařilo rakouským diplomatům vyjednat její návrat do Rakouska.

Stirlingová považuje případ Britky za velmi zneklidňující. „Oběti se na ně obrátí a očekávají nápravu, a místo toho jsou samy stíhány. Nejenom že (úřady) popřou, že jde o oběti, ale navíc je ještě trestají,“ řekla Stirlingová. Mluvčí britského ministerstva zahraničí řekla, že je úřad v kontaktu s britskou občankou i s její rodinou.

Podle skupiny Detained in Dubai ženu znásilnila skupina Britů. Právní poradce skupiny Fajsal Zarúní řekl, že k tomu, že žena dala k sexu souhlas, může policie dospět na základě nepřímých důkazů. Pokud se událost stala v hotelovém pokoji a na bezpečnostních kamerách je žena zachycena, jak vychází s údajným útočníkem z pokoje ven, pak z toho policie usoudí, že nešlo o násilí.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

dzambulka007 ( 24. listopadu 2016 16:45 )

Kdo chce kam, pomozme mu tam. Těch prvních turistek, které takto dopadly, mi bylo líto, ale dnes už snad každý ví, jak to tam chodí. A za dnešní situace bych do těchto zemí nejela už z principu.

308win ( 20. listopadu 2016 17:46 )

Tohle není nic jiného než temný středověk. Poslal bych tam všechny Merkel Dientsbiery a podobnou sluníčkovou verbež bez nároku na návrat samozřejmně i to hattefrii a podobnou fetáckou sebranku.

agfor ( 20. listopadu 2016 17:11 )

To je ten islám. A tohle chce Merkelová, Juncker, Dienstbier a další sluníčkáři v Evropě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud