7 let od odsouzení Odehnala: Aby mohl mít sex s neznámou ženou, upálil jejího přítele

Autor: dce, ČTK - 
19. listopadu 2016
14:28

Dnes je to sedm let, co byl na doživotí odsouzen nechvalně známý vrah Radim Odehnal (47). V březnu roku 2009 zavraždil Pavla (†33), náhodného známého, a pak znásilnil jeho přítelkyni Martinu (tehdy 21). Následně mrtvého rozřezal a tělo spálil na zahradě svého rodinného domu. Podle policistů měl v úmyslu usmrtit i ženu, která mu ale uprchla.

Odehnal se s mladým párem seznámil 29. března v komárovské restauraci U piráta. Trojice vypila v družné náladě několik piv a pak odešla k Odehnalovi, který oběma nabídl přespání ve svém rodinném domě v Jeneweinově ulici.

Tam začal dělat dívce sexuální návrhy. Když se proti tomu její partner ohradil, Odehnal odešel. Nakonec se ale vrátil… „Už jsme spali, když on asi po pěti minutách přišel a třikrát Pavla praštil palicí do hlavy. Se mnou švihl do vedlejší místnosti a do Pavla ještě znovu bušil! A píchl ho tím nožem. Nevím, kolikrát to bylo. Jen si pamatuji, že jsem zkrvavenému Pavlovi, když stál ve dveřích, ještě stačila říct: Pozor, má nůž!“ vypověděla Martina.

„Obžalovaný mě hodil na postel, svázal mě a začal mi dělat ty věci. Strkal do mě klacek. Svlékl si kalhoty, lehl si na mě a válel se po mně. Několikrát se mnou souložil na posteli. Taky mě švihal lanem!“ popsala znásilnění oběť.

Když se útočníka ptala, co je s jejím druhem, odsekl jí: „Nestarej se, je mrtvej!“ Aby se pachatel zbavil těla, ostatky rozsekal, pak na dvoře domu rozdělal oheň a ostatky spálil.

„Nevím, co dělal s Pavlem, slyšela jsem jen praskání. On pak přišel do kůlny a dělal mi stejné věci jako v domě. Já jsem se nakonec z pout vyprostila, vykopla jsem prkno ve stěně kůlny a přes vodu jsem utekla do baru, kde jsme se potkali. A prosila jsem číšníka, ať zavolá policii,“ uvedla. 

„Bylo něco kolem třetí a do baru přiběhla holka. Byla špinavá, bez bot. Na sobě proužkované ponožky. Řekla, že jí zabili přítele,“ uvedl ve výpovědi číšník.

Totožnost zavražděného se podařilo ověřit podle vzorků DNA. Klíčovými důkazy byly pachové stopy.

Odehnal byl dopaden krátce poté, co mu dívka uprchla. V minulosti byl již odsouzen za znásilnění a pokus o něj ke čtyřem letům vězení. Absolvoval ambulantní sexuologickou léčbu a protialkoholní léčení. Půl roku před napadením v Brně-Komárově byl propuštěn a pokračoval v ambulantní sexuologické léčbě. Odehnal ale coby pacient selhal: nebral předepsané léky a pil alkohol, což umocňovalo jeho sexuální touhu.

Odehnala krajský soud poslal na doživotí do vězení. Rozsudek postupně potvrdil Vrchní i Nejvyšší soud.

escobar2011 ( 19. listopadu 2016 18:18 )

taky jedno ho*ado k pohledání

krtekzhor ( 19. listopadu 2016 16:14 )

to mu za tu jeba-cku stalo,strasne hovado.meli ho hned zastrelit.jeste bude zit ten dobytek za nase dane

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud