„Seš tady novej, tak nám ho musíš vyko…“: Hlavní aktér znásilnění v dětském domově je na útěku

„Seš tady novej, tak nám ho musíš vyko…“: Hlavní aktér znásilnění v dětském domově je na útěku.(Ilustrační foto)
Autor: dce - 
14. listopadu 2016
22:00

Šokující případ projednával za zavřenými dveřmi klatovský soud. Znásilnění v dětském domově se odehrálo již před třemi lety, přesto hlavní aktér stále nebyl potrestán. Nyní je dokonce na útěku.

Znásilnění mezi dětmi se mělo odehrát před třemi lety na Klatovsku v místním dětském domově. Dva třináctiletí chlapci se rozhodli své choutky vybít na desetiletém nováčkovi v tamním ústavu. Požadovali po něm sexuální služby, které jim odmítl poskytnout a tak se chlapci „obsloužili“ násilím.

Celou věc řešil v minulých dnech i soud. Jenže dnes již šestnáctiletý iniciátor útoku je na útěku a soudkyně trvá na jeho vyslechnutí – konec případu je tedy v nedohlednu. Ani jeden z hochů sice není trestně odpovědný, následky ale jejich čin bude mít. Méně aktivní z dvojice byl zařazen do terapeutického výchovného programu.

„Seš tady novej, tak nám ho musíš vyko…,“ řekl podle deníku Právo jeden z chlapců mladšímu dítěti. Desetiletý kluk samozřejmě odmítl, a dvojice násilníků na něj hodila peřinu, aby ho přidusila.

„Jakmile vystrčil hlavu ven, aby se nadechl, jeden z útočníků mu strčil penis do pusy a druhý mu poručil, aby ho uspokojil rukou. Poté ho svlékli z pyžama a strkali mu penis mezi stehna,“ popsali vyšetřovatelé. Chlapec se bál, že by se vše mohlo opakovat, a tak to nahlásil vychovateli.

Že nelhal, potvrdil i jeden z agresorů výpovědí u soudu: „Dělali jsme na pokoji úchylárny, ale bylo to dobrovolné.“

Hlavní útočník byl v dětském domově považován za vůdce – od 11 let aktivně kouřil marihuanu a nebál se i tvrdších drog, jako je pervitin. Z výchovných ústavů utekl už patnáctkrát. Za násilné chování dostal již v minulosti od soudu podmínku.

Podle psychiatra jde o nelítostnou osobnost. „Jeho motivace spočívala spíše v egoistickém uspokojení osobních potřeb. Spíš než o deviaci, šlo o náhradu klasického sexu.“ 

MILLLIS ( 24. března 2017 10:34 )

ivoadler ( 15. listopadu 2016 12:34 )

Já tedy nevím, ale naše generace se ve 13 snažila souložit a někomu se to i podařilo, viz můj seriál Dětská sexualita na mém blogu. Pochybuji, že by dnešní generace byla jiná. To jen dospěláci před tím zavírají oči.

spania ( 15. listopadu 2016 11:24 )

Tohle je hrozné.Myslíte,že normální 13-letí kluci,kteří žijí s rodiči doma mají v pokojíčku koupené nafukovací panny?Myslím,že takoví kluci by měli myslet na jiné věci a ne dělat takové úchylárny.Aspoň je vidět,jak to v takových dětských zařízeních chodí a jak se tam dětem věnují.Co z nich pak má vyrůst...

zednik ( 15. listopadu 2016 11:04 )

Takže nácvik nějakých technik sebeovládání , sebekontroly asi nepřicházejí v tom pasťáku do úvahy. A kecy o mravnosti a morálce jen zdržují personál Je to na tebe ? V pohodě,to je v pořádku,podej si Andulu. Nezbývá než aby to to později pochopila i ta obět znásilnění v parku, že totiž ten hodný chlapec zrovna neměl po ruce nafukovací pannu a přírodě se prostě poručit nedá... V kriminále to bude mít ale snažší, tam mu už dovezou šlapku.

ivoadler ( 15. listopadu 2016 10:18 )

Ano, i ty děti od jistého věku potřebujou sex, před tím nelze zavírat oči. Můj známý dělá v pasťáku a tam mají pokyn, že když to na chlapce přijde, dají jim nafukovací pannu na uspokojení. Tady asi pannu neměli. 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud