Fotograf aktů mladých dívek nalezen mrtev, jen pár dní po obvinění ze znásilnění čtyř dětí

Autor: haj, ČTK - 
26. listopadu 2016
10:41

V pátek večer bylo v pařížském domě nalezeno tělo kontroverzního britského fotografa Davida Hamiltona (†83), který byl známý především svými lehce erotickými snímky mladých dívek. Některé z nich měl podle nedávných zjištění sexuálně zneužívat, obvinily ho čtyři ženy, které prý znásilnil ve věku 13 a 14 let. Zprávy některých médií naznačují, že mohl spáchat sebevraždu, píše server BBC.

Hamilton se narodil v roce 1933 v Londýně, do Francie se odstěhoval po druhé světové válce. Žil sám v domě v Paříži, kde ho také ve čtvrtek večer našli zdravotníci záchranné služby, jak se dusí. „Přijeli k němu chvíli po desáté večer a snažili se ho oživit, ale zemřel na infarkt,“ uvedl pro Daily Mail zdroj blíže obeznámený s vyšetřováním.

Vzhledem k tomu, že fotograf zemřel v době, kdy čelí obvinění, že v minulosti některé ze svých mladých modelek znásilnil, spekuluje se i o možné sebevraždě. Za života však Hamilton všechna nařčení odmítal a své údajné oběti chtěl dokonce zažalovat za pomluvy.

Jako první se z jeho někdejších modelek ozvala Flavie Flament (42), která se dnes živí jako moderátorka v rádiu a televizi. V osmdesátých letech ale ještě coby třináctiletá dívenka fotila s Hamiltonem v nudistickém kempu Cap d'Agde na jihu Francie. Muž měl tehdy prý přesvědčit její rodiče, aby ho s ní nechali pracovat o samotě. 

„Pak se jeho chování velmi rychle změnilo. Znásilnil mě ve sprše,“ svěřila se a přiměla tak přinejmenším další tři ženy, aby se ozvaly a bojovaly proti násilníkovi společnými silami. Bohužel však proti nim stál fakt, že jim všem je dnes už kolem čtyřiceti a padesáti. Podle francouzského práva je totiž věková hranice pro podání obvinění ze znásilnění nezletilé 38 let a dámy tak již svou šanci se bránit prošvihly. Případy už jsou tak v podstatě promlčené.

„Dnes mají oběti znásilnění v době, kdy jsou ještě děti, čas jen do třiceti osmi let, aby podaly stížnost. A přitom musí žít s tím traumatem až do konce života, zatímco jejich mučitel může klidně spát a říkat, že jde o uzavřený případ,“ stěžuje si na právní systém Flament, která vše popsala také v knize The Consolation (Útěcha).

V ní fotografa nejmenovala přímo, ale vzhledem k tomu, že na obálce byl snímek od něj, bylo všem jasné, koho má žena na mysli. „Věděla jsem, že to podnítí další svědectví. Věděla jsem, že nemůžu být jediná,“ přiznává. 

Kontroverzní fotografie sice vždy vyvolávaly smíšené reakce, ale objevily se v řadě předních časopisů. Hamilton byl známý díky svým plakátům i knihám a jeho pornografické drama První touhy (Premiers désirs) z roku 1983 viděly tisíce lidí. „Když si vás všiml on, bylo to, jako byste byla vyvolená,“ svěřila se jedna z jeho údajných obětí, vystupující jen pod křestním jménem Alice. „Když mi nabídl zkušební focení, můj otec byl tak hrdý, že se mu zaleskly oči,“ dodala. Kdyby jen Alice a její otec tušili, jak rychle se splněný sen promění v noční můru.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

an.manchester ( 26. listopadu 2016 13:32 )

 Kazde pedofilni cune by melo byt pokud zacne byt aktivni pribito na kriz pro vystrahu kazdy vrah prokazatelny zlocinec- ubylo by vyrazne kriminality

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud