Tragická nehoda vlaku plného svatebčanů. Zemřelo nejméně 119 lidí

Autor: abo, ČTK - 
20. 11. 2016
12:30

Přinejmenším 119 mrtvých a kolem 150 zraněných si vyžádalo vykolejení čtrnácti vagonů osobního vlaku na severu Indie. Počet obětí nepřestává růst, naposledy indické zdroje uváděly 107 obětí. Záchranné práce, na něž byly kvůli těžce poškozeným vagonům nasazeny jeřáby a řezačky kovu, stále pokračují. Podle indických médií byla ve vlaku řada svatebních hostů. Jde o největší železniční nehodu v Indii od roku 2010, kdy při kolizi vlaků zemřelo v Západním Bengálsku 146 lidí.

Konečná bilance bude možná ještě vyšší, protože mezi raněnými je až sedm desítek lidí zraněno těžce.

Tragická nehoda se stala brzo ráno místního času, kdy většina lidí ve vlaku spala. Příčina zatím není jasná, ale podle prvního vyšetřování by jí mohla být poškozená kolej.

V Indii vykolejil vlak, mrtvých jsou desítky.V Indii vykolejil vlak, mrtvých jsou desítky. | 

Policie a dobrovolníci se stále snaží vyprostit lidi uvězněné pod vagony, které se převrátily na bok, uvedl zástupce indické policie. Řada cestujících zůstává také uvězněna uvnitř zdeformovaných vozů. Desítky vážně zraněných už sanitky převezly do nemocnice.

Vlak vykolejil nedaleko průmyslového města Kánpur v severoindickém státě Uttarpradéš, který hraničí s Nepálem. Kánpur je dopravním uzlem, jeho okolím projedou denně stovky vlaků. Mnoho jich muselo být kvůli nehodě odkloněno na jinou trasu.

V Indii vykolejil vlak, mrtvých jsou desítky.V Indii vykolejil vlak, mrtvých jsou desítky. | 

Do záchranné operace bylo nasazeno 250 policistů a k dispozici je přes 30 sanitek. Nemocnice v okolí byly požádány, aby se připravily na mimořádnou situaci.

Premiér Naréndra Módí vyjádřil soustrast pozůstalým a oznámil, že rodiny obětí dostanou 200 tisíc rupií (75 tisíc korun) a těžce zranění pak 50 tisíc rupií. Odškodné bude vyplácet také ministerstvo drah, a to 350 000 rupií rodinám mrtvých, 50 tisíc rupií těžce raněným a polovinu této sumy těm, kdo byli raněni lehce.

V Indii vykolejil vlak, mrtvých jsou desítky.V Indii vykolejil vlak, mrtvých jsou desítky. | 

„Hledal jsem ho všude. V nemocnicích i márnicích“

Podle indických médií ve vlaku cestovalo mnoho početných rodin, z nichž mnohé mířily na svatby. Jeden z budoucích ženichů si při nehodě zlomil ruku a marně hledal otce. „Hledal jsem ho všude. Řekli mi, abych šel do nemocnic a do márnic, nevím, co dělat,“ řekl muž agentuře PTI.

Železniční nehody nejsou ale v Indii nijak výjimečné, uvedla agentura AP. Stojí za nimi většinou lidská chyba či zastaralá technika. I přesto je železniční doprava mezi Indy velice oblíbená. Každý den ji využije až 23 milionů obyvatel země.

Doporučujeme
balika ( 20. listopadu 2016 15:00 )

Chce to snížit populaci po vzoru Číny.

voorel ( 20. listopadu 2016 11:26 )

Dvě zprávy. Ta dobrá - pochcípali další cikáni. Ta špatná - málo !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa