Aktivisté blokovali dálnici kvůli rozšíření londýnského letiště. Skončili v poutech

Autor: Tomáš Jeřábek - 
19. listopadu 2016
16:40

Aktivisté v sobotu v Londýně demonstrovali proti stavbě třetí přistávací dráhy letiště Heathrow. Lidským řetězem zablokovali rušnou dálnici. Po neúspěšném vyjednávání policie 15 protestujících zatkla. Zbylí demonstranti v protestech pokračovali.

Aktivisté z hnutí „Rising Up!“, kteří v sobotu zablokovali dálnici M4 v západním Londýně, protestovali proti stavbě třetí ranveje letiště Heathrow. Přes velmi vytíženou dopravní tepnu vytvořili lidský řetěz. Tím přiměli k akci policii, která 15 z nich zatkla. Zbylí demonstranti se i s transparenty „Žádné jestli, žádné nebo, žádná třetí ranvej“ a „Žádné další ranveje“ přesunuli na nedaleký nadchod.

Protestujícím vadí především dopad nové přistávací dráhy na životní prostředí a zhoršení podmínek pro rezidenty v okolí letiště. „Vládní rozhodnutí o rozšíření letiště Heathrow navzdory masivnímu odporu rezidentů a faktu, že tento čin je v rozporu se zákony Spojeného království o změnách klimatu, nám nedává jinou přijatelnou možnost, než vzdorovat,“ citovala britská média mluvčí protestující skupiny.

Rozšíření největšího londýnského letiště o třetí dráhu 26. října schválila britská vláda. Kabinet Theresy Mayové ale v této otázce nebyl zcela jednotný. Při výstavbě nové dráhy se uvažuje i o přemostění dálnice M25.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud