Tajfun Sarika udeřil na Filipínách: Zabil dva lidi, tři další se pohřešují

Autor: ČTK - 
16. 10. 2016
09:00

Nejméně dva mrtvé si vyžádal mohutný tajfun, který dnes zasáhl severovýchod Filipín. Další tři osoby se pak pohřešují. Živel také přerušil dodávky elektřiny do postižených oblastí, porážel stromy a způsobil záplavy.

Tajfun Sarika, místně nazývaný Karen, se přihnal dnes časně ráno do filipínské provincie Aurora a pokračoval přes hustě osídlené zemědělské regiony země. Vichr dosahoval v nárazech 220 kilometrů v hodině, strhával střechy z domů a kácel stromy i stožáry elektrického vedení. Přístupové silnice do některých obcí byly zablokovány.

Ve východní provincii Catanduanes přišel o život muž, kterého strhl říční proud, další farmář zemřel, když v silném vichru spadl hlavou na zem. Tři rybáři se pohřešují.

Zrušeno bylo téměř 200 domácích a mezinárodních letů a tisíce cestujících uvázly v přístavech poté, co trajekty spojující jednotlivé ostrovy nebyly vpuštěny na rozbouřené moře, napsala agentura AP.

Mohutné srážky zvedly hladiny vodních toků a ty zatopily nízko položené zemědělské vesnice. Většina měst v ostrovní provincii Catanduanes s 260.000 obyvateli zůstala bez dodávek proudu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa