Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

„Jděte do p*dele,“ vzkázal filipínský prezident politikům z EU

Autor: bru/ČTK - 
21. září 2016
14:49

Představitelé Evropské unie už také pocítili hrubý jazyk filipínského prezidenta Rodriga Duterteho, který svými kontroverzními výroky již nepřímo počastoval také amerického prezidenta Baracka Obamu či papeže Františka. Duterte podle filipínského tisku v úterý vulgárně reagoval na kritiku EU kvůli jeho boji proti drogové kriminalitě.

Poslanci Evropského parlamentu minulý týden projevili obavy z „mimořádně vysokého počtu zabitých během policejních operací v rámci intenzivnějšího boje proti trestné činnosti a protidrogové kampaně“. V svém prohlášení také naléhají na filipínskou vládu, aby ukončila současnou vlnu mimosoudních poprav a zabíjení, zahájila jejich vyšetřování a vedla politiku v plném souladu s národními a mezinárodními závazky a dodržováním lidských práv.

Odpověď evropským politikům? „Jděte do pr*ele.“

Duterteho odpověď byla stručná. „Četl jsem odsouzení EU vůči mně. Řeknu jim, ‚jděte do pr....‘. Děláte to proto, abyste odčinili vlastní hříchy,“ řekl podle tamních médií Duterte před vládními úředníky ve městě Davao.

Duterte je obviňován, že podněcuje obyvatele, aby proti drogovým dealerům vzali zákon do vlastních rukou. Od 30. června, kdy Duterte nastoupil do úřadu, bylo při podobných incidentech zabito více než 2000 lidí.

Duterte prohodil na Obamův účet: „Zku*vysyn“

V souvislosti s Obamou Duterte v místním jazyce tagalštině nedávno použil výraz „putang ina“, což lze přeložit jako „zku*vysyn“. Tento výraz padl v Duterteho prohlášení pro média, v němž sliboval, že nehodlá akceptovat Obamovy otázky ohledně mimosoudního zabíjení osob podezřelých z obchodu s drogami a jejich užívání.

Vulgárně vynadal také papeži Františkovi za to, že během své návštěvy na Filipínách zablokoval dopravu v Manile.

Později se Duterte za své výroky vůči významným zahraničním státníkům vždy omluvil.

Nahlédněte do vězení na Filipínách:

prycsnima ( 21. září 2016 16:01 )

 Proč se to těm zku*vysynům nelíbí? Protože potrefený husy kejhají. Ještě zapoměl na tu hlavní zku*vydcerku.

marianskelazne ( 21. září 2016 16:01 )

 Ma pravdu, BRAVO!!! Jen tak dal, EU a spol. si nic jineho nezaslouzi..

hanka666 ( 21. září 2016 15:21 )

Vždyt měl pravdu, koukněte na fotky Obamovy matky. Ta se s tím nemazala. Ve spodním prádle, nohy do praku....

pokrok ( 21. září 2016 15:13 )

Proti zločinu - což drogy jsou - se musí postupovat tvrdě. A když filipínský prezident vidí jak se Europoslanci chovají a nečinně stavějí k migraci atd.,- pak není divu,- že je poslal tam - kde už dávno všichni měli být ! Berou velké peníze a nekonají,- takže jsou na velké H a malé o !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud