Filipínský prezident se přirovnal k Hitlerovi: Chce zmasakrovat tři miliony narkomanů

Duterte se přirovnal k Hitlerovi, chce vyhladit narkomany.
Autor: ČTK ljš - 
30. září 2016
06:52

Filipínský prezident Rodrigo Duterte sám sebe přirovnal k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi a prohlásil, že by byl šťasten, kdyby mohl zmasakrovat tři miliony uživatelů drog. V projevu po návratu z návštěvy Vietnamu řekl, že jeho kritici ho označují za Hitlerova blízkého příbuzného.

Duterte připomněl, že Hitler za druhé světové války nechal zavraždit miliony Židů. „Na Filipínách máme tři miliony uživatelů drog. Byl bych šťasten, kdybych je mohl vyhladit. Německo mělo Hitlera, Filipíny by měly...,“ nedokončil svůj příměr, ale po pauze ukázal sám na sebe.

Duterte se dostal k moci v květnových volbách, které vyhrál díky příslibům, že skoncuje s drogami a korupcí. Od konce června, kdy převzal nejvyšší úřad, bylo v zemi zabito 3100 uživatelů a prodejců narkotik při policejních raziích a živelných násilnostech.

Filipínský prezident proslul vulgárními útoky na své kritiky, kterým vadí mimosoudní popravy a zabíjení osob podezřelých z držení či šíření drog. Terčem jeho nadávek se stal prezident USA Barack Obama, papež František nebo poslanci Evropského parlamentu. Později se za své výroky omluvil.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

namoroman ( 30. září 2016 19:33 )

Je to asi jediný správný způsob, jak s drogami skoncovat. Duterte

agfor ( 30. září 2016 15:05 )

Nějak se jich zbavit musí, když je v zemi nechce a po dobrém to nejde.

pepen ( 30. září 2016 09:17 )

Takové stvoření mají okamžitě zlikvidovat!!!!Vyhrožuje lidstvu-nemají to brát lehkovážně!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud