Ze zmizení Maddie je nechutná atrakce pro turisty: Vezmou vás do pokoje, odkud byla unesena

Autor: rc - 
2. října 2016
17:06

Maddie jako turistická atrakce! Zvrhlou prohlídku mohou absolvovat turisté v portugalském městečku Algarve. Místní tam vozí turisty po místech, kde pobývala záhadně zmizelá holčička se svými rodiči. Obyvatelé přímořského městečka jsou novou turistickou atrakcí znechuceni. U turistů má však úspěch.

V roce 2007 odjela malá Madeleine McCann se svými rodiči a sourozenci do slunného Portugalska. Jednoho večera rodiče Kate a Gerry McCannovi uložili své tři ratolesti do postelí a šli povečeřet do nedaleké restaurace se svými přáteli. Když se vrátili zpět, jejich dcera Maddie tam nebyla.

V tu chvíli se začal psát nejzapeklitější případ, který stále není vyřešen. Policie rozjela obrovské pátrání, ale po malé Maddie ani stopy! Po roztomilé dívence, které by letos bylo třináct let, nejprve pátrala portugalská policie, později byli do pátrání zapojeni i elitní britští detektivové. Bývalý britský premiér David Cameron dokonce zahájil operaci Grange, která stála přes 12 milionů liber (v přepočtu přes 382 milionů dolarů). Po Maddie pátral celý svět, ovšem nikdo nebyl schopen objasnit, co se onoho večera v Portugalsku stalo.

Není tedy divu, že turisté, kteří přijedou do městečka Algarve, se ptají po místech spojených s Maddie. Místní člověk, který si nepřeje být jmenován, bere turisty do míst, kde Madeleine před svým záhadným zmizením pobývala.

Největší atrakcí je samozřejmě samotný apartmán Praia Da Luz, kde byla rodina ubytována. Další zastávkou je samozřejmě restaurace, kde McCannovi večeřeli. Turisté však během cesty mohou vidět i ulici, kde rodinná přítelkyně údajně viděla muže, který »nese dítě.« Turisté jsou dokonce zavezeni až ke kostelu Our Lady of the Light. Svaté místo policie prohlížela na základě informace, že Madeleinino tělo může být uloženo v jedné z rakví.

Britové, kteří se do tamních končin přestěhovali, jsou prohlídkou naprosto znechuceni. „To je naprosto nemístné. Zmizení malé holčičky by nemělo být používáno jako atrakce,“ řekl jeden z obyvatel. „Průvodce je Maddie naprosto posedlý. Napsal o tom případu snad tisíc slov a podrobně studoval mapy, fotografie a policejní složky,“ řekl další Brit žijící v Algarve DailyMailu.

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud