Rodiče Maddie rozjíždí další pátrání: Vybrali skoro 30 milionů

Autor: dce - 
21. prosince 2015
17:43

Téměř čtyřletá Maddie McCann zmizela v roce 2007, když byla na dovolené v Portugalsku se svými rodiči. Policie dodnes nenašla ani stopu po malé holčičce. Její rodiče se proto rozhodli rozjet soukromé pátrání, které budou financovat z dobročinných darů – za osm let vybrali už skoro 30 milionů.

Maddie zmizela 3. května 2007, jen pár dní před svými čtvrtými narozeninami. Policisté od začátku věřili, že byla unesena, některé vyšetřovací verze ale zahrnovaly do seznamu podezřelých i rodiče. DNA dívenky se objevila v několika vozech v Portugalsku, kde byla Maddie s rodiči na dovolené. Vyšetřování ale nikam nevedlo.

V roce 2008 policie případ odložila, byl ovšem znovu otevřen kvůli novým svědectvím. Ani ta ale nepřinesla nic důležitého. Scotland Yard letos v říjnu oznámil, že bude snížen počet policistů vyšetřujících tento případ. A tak se rodiče malé Maddie rozhodli vzít hledání do vlastních rukou.

„Mají na účtě 750 000 liber (v přepočtu asi 30 milionů korun). Šetřili, protože Kate a Gerry věděli, že možná bude potřeba začít znovu případ řešit,“ řekl týdeníku Sunday People člověk blízký rodině. Peníze mají být využity na pátrání po dceři McCannových.

Z 29 vyšetřujících policistů zůstanou na případu pouze 4. Za osm let stál případ místní daňové poplatníky 10 milionů liber (370 000 000 Kč). Podaří se Maddiiným rodičům dívku jen se zlomkem peněz a prostředků najít?

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rumungro ( 21. prosince 2015 19:47 )

Dalo se to očekávat,vyjadřujeme jiny názory,než by si majitelé(?),přáli.

pepazdepa2 ( 21. prosince 2015 17:55 )

Pročpak nejsou komentáře u článků o uprchlících?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud