V New Yorku explodovala bomba přímo na Manhattanu: 29 zraněných

Autor: ČTK, kal, mib - 
18. září 2016
07:25

Nejméně 29 lidí bylo zraněno při mohutné explozi, která v noci na neděli otřásla čtvrtí Chelsea na Manhattanu v New Yorku. Novou bilanci zveřejnili newyorští hasiči. Žádné ze zranění údajně není vážné. Starosta New Yorku Bill de Blasio prohlásil, že výbuch byl pravděpodobně „záměrný čin“, nejsou ale v tuto chvíli důkazy o tom, že by byl spojen s terorismem. Nedaleko místa exploze našla policie tlakový hrnec napojený na mobil.

Starosta řekl, že New Yorku v tomto okamžiku nehrozí žádné konkrétní nebezpečí. Vysoký představitel newyorské policie Harry Wedin na Twitteru napsal, že nedaleko místa exploze bylo nalezeno možné druhé výbušné zařízení.

Explodovat měl i papiňák, který byl připojen k elektrickému zdroji a k mobilu. Vyšetřovatelé ho našli po necelých třech hodinách několik bloků dál od výbuchu v Chelsea. Podle zpravodajské stanice Fox News není zatím jasné, co hrnec obsahuje.

Televize CNN s odvoláním na zdroj z bezpečnostních složek už dříve uvedla, že vyšetřovatelé se na základě předběžných informací domnívají, že výbuch na Manhattanu způsobila nálož umístěná v popelnici nebo poblíž ní. Výbuch je vidět na videu kamery z místního fitness centra.

Video  Explozi v New Yorku zaznamenala kamera fitness centra.  - Orangetheory Fitness Chelsea

Stovky lidí prchaly z místa

Výbuch, k němuž došlo v sobotu kolem 20:30 místního času (v neděli 2:30 SELČ), poničil podle svědků okolní budovy i vozidla. Stovky lidí z místa utekly. Na místo se sjelo množství sanitek, hasiči a policejní auta.

Policie oblast evakuovala a uzavřela. Varovala také, že motoristé musejí počítat s dlouhými zdrženími. Incident rovněž ovlivnil provoz na některých trasách metra.

Bomba vybuchla i v New Jersey

V sobotu vybuchla podomácku sestrojená bomba v New Jersey, a sice nedaleko tratě, na které se měl běžet charitativní závod. V době exploze nebyli u místa výbuchu žádní lidé a bomba ani nezpůsobila žádné škody.

Newyorský starosta de Blasio řekl, že neexistuje žádné specifické spojení mezi výbuchy v New Jersey a New Yorku. Podle něj se zatím neví o konkrétní a věrohodné hrozbě proti New Yorku ze strany nějaké teroristické organizace. Sobotní exploze, kterou nicméně de Blasio označil za „záměrný čin“, si vyžádala desítky zraněných.

Podívejte se na zásah policie po explozi v New Yorku:

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kiwi65 ( 18. září 2016 13:23 )

A zase mají poblblý amíci důvod někomu vyhlásit válku.Zazbrojí,zvednou si chátrající ekonomiku,a až to bude vpr.de.li otočí se na spojence v Nato aby jim pomohli.Furt dokola to samý.Už mi z celý zes.ra.ný ameriky je na bli.t.í.

konecnik ( 18. září 2016 11:07 )

 USa, USA! Nejlepsi stat sveta vy bolsevicky buzny!

provokaterka ( 18. září 2016 10:22 )

Koukám,že tady všichni ameriku milujete.

fotrpjotr ( 18. září 2016 10:06 )

Nějaká celebrita vařila oběd.

xxxx678 ( 18. září 2016 10:06 )

Honzi, až přijedu k tobě na ranč, tak mi uděláš guláš v papiňáku. Bez výbuchu, jo?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud