Trump je hrozbou pro národní bezpečnost, míní exšéf CIA. Odmítl ho i Harvard

Autor: ČTK, tmp - 
5. srpna 2016
20:43

Za hrozbu pro národní bezpečnost Spojených států v pátek označil bývalý ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) Michael Morell republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa. Realitní magnát je „bezděčným agentem“ Ruska, napsal Morell v příspěvku otištěném v listu The New York Times, v němž podpořil na úřad hlavy státu Hillary Clintonovou.

Trump je nejen zcela nekvalifikovaný pro výkon úřadu prezidenta Spojených států, ale byl by i nebezpečným vrchním velitelem, napsal Morell. Miliardář podle něj zastává pozice, které vyhovují ruským, nikoli americkým zájmům. Putin využil svých schopností z doby, kdy byl sám tajným agentem a odhalil Trumpovy slabosti, aby ho získal na svou stranu, napsal Morell. „V branži tajných služeb bychom řekli, že pan Putin pana Trumpa naverboval jako bezděčného agenta Ruské federace,“ uvedl někdejší šéf CIA.

Ve svém příspěvku rovněž podpořil Trumpovu soupeřku z demokratického tábora Hillary Clintonovou. Udělám vše, co mohu, pro to, aby se stala prezidentkou USA, napsal.

„Čtyři roky jsem s paní Clintonovou spolupracoval, když byla ministryní zahraničí. Během kriticky důležitých zasedání byla připravená, orientovaná na detail, přemýšlivá, zvídavá a ochotná změnit svůj názor, pokud ji argumenty přesvědčí,“ dodal.

„Trump ohrožuje budoucnost“

Sedmapadesátiletý Morell pracoval pro CIA 33 let. Od roku 2010 do roku 2013 byl zástupcem ředitele, dvakrát byl dočasným šéfem tajné služby. Podle svých slov není členem žádné strany a v minulosti volil demokratické i republikánské kandidáty na prezidenta USA.

Proti kandidátovi Republikánské strany se v pátek postavil – poprvé po 128 letech – Republikánský klub na Harvardské univerzitě. „Jeho výroky odporují zásadně našim hodnotám, nejen jako republikánů, ale i jako Američanů,“ napsali studenti prestižní americké univerzity na Facebooku o Trumpovi. „Donald Trump ohrožuje budoucnost Spojených států,“ dodali.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tredan ( 6. srpna 2016 02:59 )

Tramping je nebezpečný hnůj z diskuzí

tredan ( 6. srpna 2016 02:56 )

Co ty? Ty máš houno, denně sračku a přitrobloust, speaker je ve výhodě

gabreta ( 5. srpna 2016 23:37 )

"Donald Trump, realitní magnát je „bezděčným agentem“ Ruska". To mi spad kámen ze srdce, že to není jen Zeman! Amíci z Trumpa musí srá*t magi v kostkách!!

strychnin ( 5. srpna 2016 23:27 )

http://zpravy.idnes.cz/trump-vietnam-valka-vyrostky-paty-mccain-fg1-/zahranicni.aspx?c=A160804_22639 42_zahranicni_aha

pragmatik ( 5. srpna 2016 22:57 )

Tupče wafle, až bude Putin něco někomu počítat, tak první to odesereš ty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud