Moskva vyhlásila válku pokémonům. Nahradí je Gagarin nebo Napoleon

Autor: ČTK, mb - 
26. 7. 2016
10:15

Moskevská radnice si nechala vyvinout mobilní aplikaci, od které si slibuje, že lov pokémonů v ruské metropoli nahradí pátráním po historických hrdinech. Úspěšný hráč si tak bude moci udělat „selfie“ s prvním kosmonautem Jurijem Gagarinem, s cary Ivanem Hrozným či Petrem Velikým, anebo dokonce s francouzským císařem Napoleonem Bonapartem.

„Do konce srpna se v prodeji objeví vylepšená aplikace Poznej Moskvu, s jejíž pomocí bude možné si udělat snímek s kultovní historickou postavou,“ slibuje moskevská radnice.

Kromě kosmonautů a carů bude možno „lovit“ i básníky, hudebníky či vědce, například Alexandra Puškina, Pjotra Iljiče Čajkovského, Michaila Lomonosova, samozřejmě ve virtuální podobě a za pomoci souřadnic, historických adres či kompasu.

„Aplikace má za úkol pomocí módní technologie upozornit na bohaté kulturní dědictví a dá také další důvod k toulkám Moskvou,“ slibuje si radnice. Nový projekt se opírá o stávající turistický portál Uznaj Moskvu (Poznej Moskvu), který zahrnuje údaje o 1300 stavbách, 114 památnících, 40 muzeích, 162 zákoutích a 196 historických osobnostech a nabízí 57 různých tematických vycházek po ruském hlavním městě.

Hra Pokémon GO se odehrává ve virtuálním světě, ale prostřednictvím mobilních telefonů navádí hráče na reálná místa, kde sbírají kultovní animované postavičky. Je založená na principu takzvané rozšířené reality, v jejímž rámci je skutečný svět prostřednictvím mobilního telefonu doplněn o virtuální prvky.

Populární hra Pokémon GO dorazila do Ruska, ačkoli se v zemi ještě legálně neprodává. Nicméně již přiměla pravoslavnou církev, aby varovala věřící před ztrátou zdravého rozumu a chorobnou závislostí. Před hrou varoval Rusy i hlavní cenzurní úřad. „Buďte bdělí, občas vzhlédněte od svých telefonů a informujte své blízké o místě, kde se nacházíte,“ doporučil Roskomnadzor.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

cestr ( 26. července 2016 11:29 )

Proč si vybrali pr.cky? Chudák Gagarin, ještě někde poletuje i tak.

Zobrazit celou diskusi
Další videa