Kdo ještě neslyšel o hře Pokémon Go, jakoby nežil v dnešním světě. „Chtěla jsem se tomu šílenství vyhnout. Nepodlehnout dalšímu trendu. Ale neměla bych si o čem povídat s kamarády. A tak jsem si hru taky stáhla," svěřila se Hanka (19). 

Hospodské téma uprchlické krize se změnilo na probírání, kdo chytil jakého pokémona a ukazování fotografií různých částí města s neobvyklými a vtipnými vzhledy příšerek.

Zrovna včera jsme u vína vytáhli telefony a vtipkovali, že namísto selfie teď fotíme pokémony jako diví. Sice je to bláznivé, ale vtipné,“ pokračovala studentka.Po dvou týdnech od spuštění Pokémon Go hraje dle průzkumů nejvíce lidí ve věku do 15 do 24 let

Ve svém mobilu či jiném chytrém zařízení již má hru čtvrtina z nich, uvádí společnost Nielsen Admosphere. Zajímavostí je i například to, že Indonésie chystá zákaz hraní hry vojákům a policistům z důvodu obav narušení bezpečnosti.

Kde v metropoli najdete nejvíc pokémonů? Dozvíte se ve zpravodajské show Selfie z Prahy:

Video
délka: 06:41

Mapy míst, kde najdete nejvíc pokémonů! A jak Pat a Mat opravují chodníky v Praze. Matěj Smlsal, Matěj Šrám, David Vaníček

Podívejte se na sraz lovců Pokémonů:

Fotogalerie
8 fotografií