Kovboj „složil“ zloděje lasem. „Je to jako chytat dobytek,“ prohlásil

Jako za starých časů. Kovboj zadržel zloděje kola lasem.
Autor: ČTK, zst - 
12. června 2016
07:44

Divokou honičku v neobvyklém obsazení sledovali v pátek návštěvníci supermarketu v americkém státě Oregon, kde se na parkovišti za zlodějem kol vydal kovboj na koni. Muž, který se snažil odjet na ukradeném bicyklu, po chvíli skončil na zemi s lasem omotaným kolem nohou. Rančer předal zloděje policii a kolo vděčné majitelce.

Muž si vyhlédl kolo připoutané k jednomu ze stojanů u obchodního domu Walmart v oregonském městě Eagle Point. Když s bicyklem odjížděl, vyšla ven jeho majitelka a spustila pokřik. Slyšel jej jistý Robert Borba, který měl opodál „zaparkovaného“ svého koně Long Johna (v překladu Dlouhý Honza).

„Nechtěl jsem za ním běžet. Neběhám totiž moc rychle. Laso používám každý den, živím se tím. Jestli je dost dobré na chytání dobytka, je dost dobré na chytání zloděje,“ řekl později listu Medford Mail-Tribune rančer, který v obchoďáku nakupoval pro své psy.

Když skočil do sedla, rychle se ujíždějícímu mladíkovi přibližoval. Zloděj proto zahodil kolo, neboť patrně doufal, že jej rančer přestane pronásledovat. Vzápětí však vzduchem zasvištělo laso a sevřelo se mu kolem nohou.

Pak ho Borba, který kdysi jezdil také na býcích, držel zhruba 15 minut, než přijela policie. „Smál jsem se tolik, že jsem nebyl schopen nijak zasáhnout,“ komentoval výjev jeden ze svědků honičky David Stepp, který pořídil fotografii lovce a kořisti.

„Udělal to tak mistrně, že jsem si říkal, že musel dříve jezdit rodeo nebo něco podobného. Bylo to perfektní,“ poznamenal další z přihlížejících Rob Roque.

„Že bychom přijeli na místo, kde někdo někoho chytil do lasa, to se nám ještě nestalo,“ komentoval pro New York Post incident Darin May, seržant tamní policie. Dvaadvacetiletý lupič Victorino Arellano-Sanchez z okolí Seattlu nakonec skončil v okresní policejní cele a byl obviněn z krádeže. Televizní stanici NBC to potvrdil strážník Chris Adams.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud