Indonésii zasáhlo masivní zemětřesení, jeho síla dosáhla 7,9 stupně

Následky zemětřesení a tsunami v roce 2004 na Sumatře byly tragické.
Autor: ČTK, shp - 
2. března 2016
14:52

Ostrov Sumatra se začal třást strachem. Místní se obávají, že by opět mohli přijít o své domovy. Západně od Sumatry byly totiž zaznamenány otřesy o síle 7,9 stupně. Všichni se nyní obávají tsunami.

Mohutné zemětřesení o síle 7,9 stupně bylo zaznamenáno západně od indonéského ostrova Sumatra. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na indonéský meteorologický ústav. Úřady vydaly varování před přívalovou vlnou tsunami.

Škody ani oběti zatím nejsou hlášeny. Epicentrum otřesů se nacházelo 808 kilometrů jihozápadně od města Padang, které je metropolí provincie Západní Sumatra. Otřesy vycházely z relativně malé hloubky 10 kilometrů.

V prosinci 2004 postihlo oblasti Indického oceánu zemětřesení o síle 9,1 stupně, po kterém následovala přívalová vlna tsunami. Katastrofa si vyžádala více než 230 000 mrtvých.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud