Ochránci lidských práv: Západní vlády omezují svobodu. Zn. Kvůli terorismu

Autor: kle, ČTK - 
27. 1. 2016
11:56

Rozšíření teroristických útoků mimo oblast Blízkého východu a obrovský příliv uprchlíků vedly mnohé západní vlády k tomu, že ve snaze o ochranu vlastní bezpečnosti přešly ke kontraproduktivní politice omezování lidských práv. Uvedla to organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) ve své výroční zprávě, kterou ve středu zveřejnila.

„Strach z teroristických útoků a mohutný příliv uprchlíků vedou mnohé západní vlády k tomu, že omezují ochranu lidských práv. Tyto zpátečnické kroky ohrožují práva všech bez jakéhokoli viditelného účinku při ochraně řadových občanů,“ konstatoval výkonný ředitel organizace Kenneth Roth v úvodu zprávy, která se zabývá situací ve více než 90 zemích.

Video ze zásahu německé policie proti demonstrantům:

Video Nepokoje v Německu: Dramatická reakce na silvestrovské sexuální útoky uprchlíků - Reuters

Dokument plný obvinění

Reakce Evropy na uprchlickou vlnu je podle HRW kontraproduktivní. Nemá-li většina žadatelů o azyl jinou možnost než riskovat svůj život na chatrných člunech mířících přes moře do Evropy, vzniká chaotická situace, které mohou potenciální teroristé snadno zneužít, varuje organizace.

„Umožnění bezpečné a organizované cesty pro uprchlíky mířící do Evropy by snížilo počet obětí na moři a pomohlo imigračním úředníkům lépe prověřovat bezpečnostní rizika, což by posílilo bezpečnost pro všechny,“ konstatoval Roth.

HRW ve svém 659stránkovém dokumentu rovněž kritizuje autoritářské vlády z potlačování nezávislých hnutí, přičemž mezi největšími hříšníky jmenuje Rusko a Čínu. Represe této intenzity – včetně umlčování kritiků režimu v Rusku a zatýkání advokátů hájících lidská práva v Číně – nebyly zaznamenány několik desetiletí, uvedla organizace HRW.

Také turecká vládní strana podle HRW vede mohutnou kampaň proti aktivistům a médiím, která kritizují vládu.

Kurdové, turecká roznětka:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

fotrpjotr ( 27. ledna 2016 17:17 )

Migranti omezují lidská práva všude tam,kde jen se objeví.Raději se starejte o váš kontinent,za tuto migraci může vaše nenažranost.

prycsnima ( 27. ledna 2016 15:33 )

 ze zmr dama.

ginna15 ( 27. ledna 2016 13:37 )

AT VYCHCÍPAJÍ KRUTOU SMRTÍ VŠICHNI ISLÁMISTI,MUSLIMOVÉ I ARABSKY DRŽKY!!!!!AT JE TEN JEJICH ALLÁH NECHÁ ZHEBNOUT A PAK ZHEBNE SÁM,JE TO MÉNĚCENNÁ A PROKLETÁ RASA!!!!!!!..nejlepší je hrat si na etiku a demokracii u vrahounů muslimskejch..!!.. a oni toho maximálně využivají té dementní demokracie v Evropě..!!NEDIVÍM SE,ŽE NÁMA POHRDAJÍ,JSME MĚKCÍ A SMĚŠNÝ...Oni nas převalcujou a zničí,díky DEBILNIM POLITIKUM CO SI S E R O U DO GATÍ..

zigzag ( 27. ledna 2016 12:55 )

 Vsem tem falesnym ochrancum by meli jednou a pro vzdy zavrit huby.

steelheart ( 27. ledna 2016 12:49 )

tihle humanoidi ať zalezou dva metry pod zem! nevědí vůbec, která bije!

Zobrazit celou diskusi
Další videa