Miliony bankovek islamistů létaly vzduchem. Američané zasáhli banku teroristů

Autor: sou - 
16. ledna 2016
18:23

Americké ministerstvo obrany odtajnilo záběry z 11. ledna, kdy mělo bombardovat banku Islámského státu. Mraky peněz se po výbuchu v iráckém Mosulu vznesly do vzduchu a některé skončily na střechách okolních budov. Podle informací CNN mělo při náletech zemřít až sedm lidí.

Video začíná pár vteřin před zásahem banky, kde měl mít Islámský stát své finanční prostředky. Podle šéfa ústředního velitelství, které má dohled nad jednotkami USA na Blízkém východě, to byl dobrý úder a ISIS měl přijít až o miliony dolarů.

„Když se k tomu přičtou další útoky, které jsme podnikli na ropnou a plynovou produkci ISIS a útoky na ekonomickou infrastrukturu a různé zdroje příjmů, můžete se vsadit, že to ISIS cítí na své šekové knížce,“ upřesnil generál Lloyd Austin.

Podle Austina to není první útok na finanční sklad ISIS. Podle něj potřebují hotovost na vyplácení svých bojovníků a nábor nových stoupenců. „Víte, od začátku této kampaně vedoucí k porážce ISIS jsme si řekli, že musíme zaútočit hlavně na jejich zdroje,“ dodal Austin.

Podle informací CNN mělo při náletu zemřít pět až sedm lidí. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

asijo ( 17. ledna 2016 02:04 )

Amici si výbuchem vyprali natištěné dolary,které jim předtím darovali.

rescarot ( 16. ledna 2016 19:40 )

To jakože USA začaly bombardovat svoji centrální banku FED???

dzelo ( 16. ledna 2016 19:36 )

A náš profláknutý tisk z toho má druhé vánoce a tu senzaci uveřejnuje kde se jen dá i když je celkem bezvýznamná! To zřejmě nařídil protektor z vyslanectví i když s křížkem po funuse.

gabreta ( 16. ledna 2016 19:29 )

To se asi Amíci omylem trefili do svojí kasičky místo nějaký nemocnice ne??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud