Rozvědka se pokusila osvobodit uneseného Čecha. Spletla se, zachránila Srba

Autor: tmp - 
29. ledna 2016
07:46

Chtěli osvobodit uneseného českého kuchaře, místo toho ale nevědomky pomohli Srbovi. Podle informací iDNES.cz pomohla česká tajná služba na začátku roku osvobodit dva cizince. Měl mezi nimi být i unesený Pavel Hrůza, nakonec to ale nebyl on.

Českého kuchaře z Velkého Meziříčí unesli islamisté v libyjském Ghání loni v březnu. Česká rozvědka pomáhala vyjednávat o propuštění dvou lidí, jednoho Rakušana a dalšího člověka, o kterém se mylně domnívala, že je Čech Pavel Hrůza.

Dlouhou dobu to vypadalo, že se jedná právě o něj. Informace zněla tak, že bude propuštěn rakouský občan a jeden další člověk,“ řekl serveru iDNES.cz vysoce postavený zdroj z bezpečnostních kruhů.

Deník Libya Herald uvedl, že druhým osvobozeným je Srb Sdjan Babič, Rakušan je Alexander Haas. Oba byli bodyguardi společnosti Argus Security Company, která měla na starosti hlídání ropného pole. Oba dva zmizeli ve stejné době jako Hrůza.

Cizinci, jejichž propuštění pomohla i česká rozvědka, jsou na svobodě již dva týdny. Podle informovaných zdrojů je situace v Libyi natolik nepřehledná, že rozvědky dostanou zprávu o propuštění nějakého cizince, který je ovšem okamžitě unesen někým jiným.

Hrůza byl unesen z libyjského Ghání loni v březnu. Pracoval jako koordinátor cateringu u maltské společnosti.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jirvilda ( 4. prosince 2017 20:26 )

 Pepo ja se spletla,misto cecha srba.jeste ze uhlidali pani necasovou

rumungro ( 30. ledna 2016 00:18 )

Nemají náhodou ještě jeden pokus?

flesch2z ( 29. ledna 2016 20:58 )

Rozvědka selhala, prachy už nejsou, teď zbývá jen Žito s kouřovou clonou.

tomik007 ( 29. ledna 2016 18:50 )

Mirila na lisku - trefila Marysku...

tomik007 ( 29. ledna 2016 16:12 )

 I MISTR TESAR SE UTNE !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud