Dubajský hrdina: Z hořícího pekla vynesl na zádech invalidní maminku!

Autor: Veronika Kynclová - 
3. ledna 2016
05:00

Nový rok sotva začal a už má své první hrdiny. Jedním z nich je Brit Angus Villar (27). Když budova luxusního mrakodrapu v Dubaji začala krátce před vypuknutím novoročních oslav hořet, on ze skleněného pekla vynesl invalidní maminku!

„Zrovna jsem chystal skleničky na šampaňské. Chtěli jsme s rodinou sledovat ohňostroj z nedalekého mrakodrapu Burdž Chalífa. Najednou ale táta z balkonu uviděl nad sebou plameny,“ popisuje. Oheň podle svědků vypukl ve 30. patře 63patrové budovy, kde prý začaly hořet závěsy. Luxusní hotel Address Downtown v centru Dubaje, který má špičkové bezpečnostní systémy a pyšní se tím, že je jedním z nejbezpečnějších na světě, se během chvíle změnil v ohnivou pochodeň!

A zatímco v okolí po chvíli začaly třaskat novoroční ohňostroje, v pětihvězdičkovém hotelu zuřilo inferno. Angus měl jasný cíl – dostat do bezpečí z 15. patra maminku, která je na vozíčku. „Vyběhli jsme na požární schodiště. Všude hořelo, chodbami se valil hustý dým, bylo to peklo,“ popisuje. „Vzal jsem mámu i s vozíkem na záda a snášel ji po schodech dolů, byla to jediná možnost, jak ji dostat z budovy.“ Vedle máminy váhy a kouře se musel potýkat i s neskutečnou panikou. „Tak nějak jsem čekal, že se nejdřív budou zachraňovat ženy a děti, ale tady tomu tak nebylo. Lidi se strkali, šlapali po sobě… Kolem nás padaly hořící trosky, všichni křičeli. Přesně tak to známe z katastrofických filmů,“ dodává.

Mámu se mu nakonec podařilo dostat do bezpečí a postupně byli evakuováni i všichni hosté hotelu. Je zázrak, že nikdo nezemřel. Nejméně 16 lidí utrpělo lehčí zranění, jeden člověk dostal infarkt. Přesná příčina požáru se stále vyšetřuje.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

balika ( 3. ledna 2016 13:46 )

Jakýpak hrdina? Zachránit svoji matku je synova povinnost!

anonymus ( 3. ledna 2016 08:38 )

Vzal jsem mámu i s vozíkem na záda a snášel ji po schodech dolů... No to bych chtěl vidět Vzít na záda člověka i s invalidním vozíkem...

pavel215-evzen-02 ( 3. ledna 2016 08:19 )

Ale na cizí maminku se vysral.

akko ( 3. ledna 2016 06:31 )

Ahoj "Blesku",diskuse o "hrdinovi z Dubaje" povolis,ale diskusi o nebezpecnem Islamu a o lidech,kteri stoji za svym lidem (Konvicka...)...tam se holt diskutovat nesmi...To mame demokracii...DIky,to je fakt prima...Hlavni je mit strach neco otevrene rici...Hlave nedvolit lidem otevrit Usta...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud