Čech popsal děs z požáru hotelu v Dubaji: Lidé utíkali pryč. Byl tam chaos

Autor: simao, ČTK - 
1. ledna 2016
14:15

Slyšel výbuchy a obával se, zda nejde o útok. Místní měli sice hlavy v dlaních, ale věřili, že je to jen „normální“ požár. Čech Matyáš popsal iDnes.cz nečekané zážitky ze silvestrovské oslavy v Dubaji, kde dál doutná mrakodrap.

Byly to infarktové chvilky, kdy veselí vystřídaly obavy. „Nikdo nic nevěděl a najednou vidíme, jak jeden z nejbezpečnějších hotelů na světě hoří. Místní měli hlavu v dlaních a byla to pro ně asi hodně velká událost,“ řekl serveru Čech, který trávil konec roku ve Spojených arabských emirátech.

Stejně jako další svědci i on tvrdí, že slyšel exploze. „Byl tam chaos, vypadalo to jako v nějakém americkém filmu. Lidé utíkali pryč. Dokonce jsem slyšel, že tam byl nějaký invalida, kterého vzali na záda a běželi s ním po schodech,“ pokračoval Matyáš pro iDnes.cz v popisu událostí kolem požáru hotelu Address Downtown v centru Dubaje. 

V době, kdy se teroristických hrozeb obávali i v Mnichově (kde měla skutečně zaútočit skupina sedmi ozbrojenců z Iráku a Sýrie), ale i dalších velkoměstech, přiznal, že i on měl obavu, zda nejde o nějaký plánovaný útok. „Místní si ale nepřipouštěli, že by to mohl být atentát,“ dodává český svědek. 

Příčina rozsáhlého požáru se dál prošetřuje, mrakodrap o 63 patrech stále doutná a zcela pod kontrolou požár tamní hasiči ještě nemají. Velkou část hotelu přitom plameny zachvátily jen několik hodin před začátkem novoročních oslav. Svědci tvrdí, že na začátku požáru slyšeli exploze. Podle zdroje CNN měl požár vypuknout v rezidenci ve 20. patře mrakodrapu.

y1xcvbnm ( 1. ledna 2016 16:52 )

lidé utíkali pryč, kdo by to řekl___::::?????

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud