V chatě na Českolipsku uhořel člověk: Brutální vražda, nebo nešťastná náhoda?

Autor: haj - 
10. 1. 2016
18:36

Smrt jedné osoby si vyžádal sobotní požár chaty v rekreační oblasti Stvolínky na Českolipsku. Hasiči dostali hlášku o hořícím stavení krátce po půlnoci. Když na místo dojeli, bylo v jednom ohni. Zda chata vzplála omylem, nebo se jednalo o něčí úmysl, určí až další vyšetřování.

Úmrtím jedné osoby skončil v noci z pátku na sobotu požár chaty v rekreační oblasti Stvolínky na Českolipsku. Hasiči k němu vyjeli v 1:15, ale když dorazili na místo, v domě už ležela ohořelá mrtvola. Pravděpodobně se jednalo o jednoho z majitelů chaty.

Požárníkům bylo ohlášeno, že je celý objekt v plamenech a uvnitř se můžou nacházet 2 osoby. „Když dorazili na místo, byla vrchní část chaty v jednom ohni a spadlá střecha,“ uvedl pro Právo důstojník českolipských hasičů Ladislav Vakula. Záhy bylo v ohni nalezeno tělo. „Stav ohořelého těla ovšem znemožnil okamžitou identifikaci,“ vysvětlil Vakula.

Zásah byl značně komplikovaný, protože se dřevěná chata podle mluvčí libereckých krajských hasičů Zdenky Štrauchové nacházela v terénu, kam nebylo možné dojet těžkou požární technikou. Hasiči tak hadice natahovali zhruba 150 metrů. Naštěstí se jim podařilo zabránit tomu, aby plameny z chatky přeskočily i na okolní les.

Příčinou požáru údajně byla manipulace s otevřeným ohněm. Zda chata vzplála omylem, či se jednalo o něčí úmysl, je v šetření. Stejně tak i výše škody.

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud