Francie měla být znovu cílem teroru: „Atentátníci“ prý dostali pokyny ze Sýrie

Jeden ze zadržených je z Maroka, druhý z Toga. (ilustrační foto)
Autor: bru/ČTK - 
22. prosince 2015
19:03

Zatčením dvou mladíků francouzská policie minulý týden zmařila atentát, který dvojice ve jménu džihádu chystala proti bezpečnostním silám v oblasti města Orléans ve střední Francii. Oznámil to v úterý francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Sdělil, že od atentátů policie již zadržela 346 lidí.

"Domácí rozvědka DGSI zmařila připravovaný atentát proti představitelům bezpečnostních sil v oblasti Orléansu. Při zásahu 19. prosince byli zatčeni dva Francouzi. Jednomu je 20 let a s policií zatím neměl problémy, druhému je 24 a je známý delikvent," upřesnil ministr při návštěvě policistů a četníků v Toulouse na jihozápadě země.

Instrukce od džihádisty v Sýrii?

Podle zdrojů agentury AFP byl jeden ze zatčených původem z Maroka, druhý z Toga. Dvojice byla v kontaktu s jedním francouzským džihádistou, který je v Sýrii a který nejspíš mladíky k atentátu navedl. K přípravě útoků na vojáky, policisty, četníky a představitele státu se jeden ze zatčených již přiznal, řekl ministr. Od roku 2013 policie tak podle něj zmařila celkem deset atentátů.

Od krvavých atentátů islamistů 13. listopadu v Paříži a následného obnovení hraničních kontrol úřady také odmítly vstup do Francie 3414 osobám, které pro zemi představovaly možnou bezpečnostní hrozbu, dodal Cazeneuve.

Dodal, že v rámci výjimečného stavu bezpečnostní složky již provedly 2898 domovních prohlídek a razií, které vedly k zadržení 346 osob, z nichž 297 skončilo ve vyšetřovací vazbě a 51 bylo odsouzeno k trestu vězení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

akko ( 23. prosince 2015 05:06 )

Co delat s takovou spinou...Co potrebuji politici jeste zazit,aby v Islamu konecne videli to nebezpeci...To se nejdriv musi neco stat,zemre nekolik nevinnych civilistu a potom se to bude resit...

jiri.k ( 22. prosince 2015 20:23 )

Co muslim, to potencionální nebezpečí. Ten jejich fanatický pokřik aláh akbar bych zařadil na úroveň Heil Hitler. Obě ideologie za těchto pokřiků páchali, nebo páchají ty největší zvěrstva moderních dějin

wp3t ( 22. prosince 2015 20:04 )

Už to vypadá tak, že platí pravidlo: žádný muslim v zemi= žádný terorista v zemi. Nebo se těch atentátů někomu zdá málo? Už se ani neobtěžují kvůli tomu jezdit do Francie a řídí to na dálku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud