Otroci Islámského státu. Děti dobývají ropu holýma rukama a zle končí

Autor: mb - 
10. prosince 2015
05:30

Je to novodobé otrokářství, které nešetří ženy ani děti. Teroristé a hrdlořezové Islámského státu nutí na okupovaných územích civilní obyvatelstvo k tvrdé práci na ropných polích. Lidé pak končí v nemocnicích, ropa jim bere zdraví a někdy i život. Aspoň to tvrdí ruský server LifeNews, který prý získal unikátní záběry otrocké práce na ropných polích.

„Většinou jsou to cizinci – Tunisané, Čečenci, Afghánci, ti dostávají peníze. My děláme všechnu práci. Těžíme, nakládáme, vykládáme, zpracováváme ropu, a přitom dostáváme almužnu,“ stěžuje si místní obyvatel.

Na ropných polích otročí totiž jen civilisté, ropu nabírají do kýblů a následně ji přelévají do cisteren. Džihádisté nepracují, jsou tam jen od toho, aby udělovali příkazy a dohlíželi na porobené obyvatelstvo.

Bratr při práci onemocněl rakovinou

Přitom jde o velmi nebezpečnou práci, teroristé vyhodí do povětří kus ropného potrubí a z následně vzniklé ropné jámy těží „černé zlato“. Muži, ženy i děti denně pracují bez jakýchkoliv ochranných pomůcek.

„Můj bratr je nyní v nemocnici, onemocněl rakovinou poté, co s námi pracoval,“ říká na kameru klučina, kterému může být něco kolem 12 let. Kolik takových otroků onemocnělo rakovinou nebo kožními chorobami, je prakticky nemožné zjistit.

Ropa má negativní vliv nejen na životní prostředí, ale i na zdraví člověka. Lidé můžou pociťovat křeče, problémy s dýcháním, ale ropa též vyvolává rakovinu, kožní onemocnění, poruchy centrální nervové soustavy či poruchu krvetvorby.

Rusko od sestřelení svého letounu Tureckem nepřestává poukazovat na údajné obchody Ankary s Islámským státem. Turecko je prý hlavní odběratel ropy. „Několikrát jsme viděli, jak Turci překračují hranici, což dokládá jejich napojení na teroristy v Sýrii. Následně pak cisterny s ropou dovážejí do Turecka,“ tvrdí bojovník syrské domobrany Mahmud.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tgbg ( 10. prosince 2015 18:23 )

Z jedne strany Muslim z druhe strany komunista - tohle nedopadne dobre.

tomik007 ( 10. prosince 2015 17:04 )

Z jedne strany Muslim z druhe strany ODS - tohle nedopadne dobre.

11karel11 ( 10. prosince 2015 14:54 )

Chudáci naše děti. Nebudou žít v míru, jako jsme žili my.

11karel11 ( 10. prosince 2015 14:49 )

Islám je posedlý zlými silami natolik, že už se tam nedá nic změnit k lepšímu.

keep.smiling ( 10. prosince 2015 14:14 )

vezmi rozum do pinzety a nedělej ze sebe ještě většího (i když to už asi možná ani nejde), trotla, než se nám zde jevíš!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud