Středa 23. června 2021
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Oblačno, bouřka 26°C

Ruský ministr přitvrzuje: ISIS v Turecku obchoduje s lidskými orgány!

Autor: lm - 
2. prosince 2015
20:02

Vztahy Ruska a Turecka jsou na bodu mrazu! Spor se rozhořel poté, co Ankara nechala sestřelit ruský bombardér na turecko-syrské hranici. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov Turky obviňuje, že spolupracují s ISIS. Podle něj prý islamisté v Turecku obchodují s lidskými orgány.

Ruský ministr Sergej Lavrov podle deníku Daily Mail tvrdí, že turecká vláda podporuje ISIS a sestřelení ruského bombardéru bylo de facto ochranou teroristické organizace. Rusové Turky obvinili, že od Islámského sátu kupují levnou ropu, kterou islamisté kradou na obsazených územích. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan toto tvrzení pochopitelně razantně odmítl. Rusko teď ale přitvrdilo!

Lavrov uvedl, že Islámský stát v Turecku na černém trhu prodává lidské orgány.Dostali jsme informaci, že v určitých oblastech Turecka, kde se teroristé cítí jako doma, je rozšířený trh s lidskými orgány, které pašují ze Sýrie a jsou odebírány zavražděným Syřanům.“ Podle něj islamisté v Turecku také plánují zahraniční teroristické útoky.

K prudkému ochlazení rusko-tureckých vztahů došlo 24. listopadu po sestřelení ruského bombardéru tureckou stíhačkou na turecko-syrské hranici. Ankara tvrdí, že k incidentu došlo nad tureckým územím, Moskva to odmítá. Ruský prezident Vladimir Putin označil sestřelení za ránu do zad a pohrozil „tragickým dopadem“ ve vzájemných vztazích. Rusko se rozhodlo po leteckém incidentu, při kterém zahynul jeden ze dvou ruských pilotů, potrestat Turecko sérií ekonomických sankcí.

ginna15 ( 27. prosince 2015 11:12 )

Já bych si zamluvila pořadnýho ptáka!!!

kobyla1 ( 4. prosince 2015 07:20 )

http://svobodnenoviny.eu/manipuluji-cenzuruji-lzou-a-lhat-neprestanou-valka-je-totiz-bezva-kseft/#mo re-43840

rumrum ( 3. prosince 2015 00:33 )

 vy jste tupci a obvzlášt realistaii

shango ( 2. prosince 2015 22:59 )

 Plny souhlas, kam jinam by ropu prodavali a od koho by zijskavali zbrane?

datelobecny ( 2. prosince 2015 21:02 )

 Tak Rusové jen potvrdili to, co já už si myslím dávno. Stačí používat selský rozum.

Zobrazit celou diskusi
Další videa