V Paříži našli v odpadcích výbušnou vestu! Zahodil ji prý hledaný terorista

Autor: ljš - 
24. listopadu 2015
08:08

Utíká nejen před policií, ale i před ostudou v očích ISIS! Vše nasvědčuje tomu, že hledaný Salah Abdeslam se měl původně stejně jako všichni ostatní stát sebevražedným atentátníkem, ale na poslední chvíli si svou misi rozmyslel.

Tuto teorii podporuje zejména nález, který vyšetřovatelé objevili v noci na úterý ve squatu na pařížském předměstí Montrouge. Někdo tam totiž do popelnice zahodil výbušnou vestu a podle policie to byl zřejmě právě Abdeslam. Signál z jeho mobilu totiž v den útoku zachytili právě v těchto místech.

Podle policie byla vesta navíc vyrobena ze stejných výbušnin jako v případě ostatních teroristů, kteří se odpálili během pařížského masakru, a měla vyndanou rozbušku. Obsahovala TATP, což je sice velmi lehce získatelná, ale také velmi nestabilní třaskavina, a dále baterii, spínač a šrouby, které měly zvýšit účinnost. Podle NBC News se v popelnici našel také mobilní telefon.

Skutečnosti, že Abdeslam dostal na poslední chvíli strach a obětovat se odmítl, nasvědčuje i prohlášení, ve kterém se ISIS k útokům přihlásilo. V něm totiž odkazovalo mimo jiné na útok v 18. obvodu, kde se nachází turisty vyhledávaný Montmartre. Útok na takovém místě by byl zničující. A podle vyšetřovatelů se Abdeslam právě v těchto místech osudnou noc pohyboval.

honzazchaloupky ( 24. listopadu 2015 08:28 )

Bendink má alibi

balika ( 24. listopadu 2015 08:27 )

 Hledaný terorista je již dávno po smrti. Telenovela - USAma Ládík číslo 2.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud