V prokleté Francii vykolejil rychlovlak: Nejméně 7 mrtvých! Všichni se ptají na terorismus…

Autor: shp, ČTK - 
14. listopadu 2015
16:50

Uháněl závratnou rychlostí, pak ale při hladké jízdě přišel zvrat a rychlovlak TGV vykolejil. Havárie to byla krvavá. Hlášeno je nejméně 10 mrtvých a 32 zraněných. Všichni se po teroristických útocích v Paříži ptají, zda jde o dílo islamistů…

Nehoda se stala poblíž Štrasburku. Nic ale zatím nenasvědčuje tomu, že by šlo o dílo teroristů. Nic to ale nemění na hrůze, kterou nehoda způsobila.

Zkušební jízdy TGV se podle francouzských státních drah SNCF účastnilo 49 techniků. Stroj vykolejil "kvůli nadměrné rychlosti". Podle úřadů ale zatím nelze říct, proč se stroj pohyboval tak rychle.

List Dernires Nouvelles d'Alsace napsal, že souprava vykolejila v místě budoucího mostu. Z fotografií je patrné, že lokomotiva skončila v říčním kanálu podél kolejí. Část soupravy prý začala hořet.

Zraněné z místa přepravil vrtulník. Na místo zamířily desítky záchranářských vozů, skupina policejních potápěčů a podle místní prefektury také francouzská ministryně životního prostředí Ségolne Royalová.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

simeone ( 14. listopadu 2015 18:45 )

"V místech budoucího mostu",tak to je fakt nářez.

honza54.. ( 14. listopadu 2015 18:05 )

jenom pokud jsi se neposral

pekaaaros ( 14. listopadu 2015 17:38 )

já si prdl. kdo ví, jestli nejsem terorista

honza54.. ( 14. listopadu 2015 17:35 )

mě chcípla kočičika, možná to byl teroristický útok

prycsnima ( 14. listopadu 2015 17:33 )

 kdo zná pravdu?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud