Obama: Rusko považuje všechny soupeře Asada za teroristy

Autor: ČTK - 
3. 10. 2015
09:49

Rusko v Sýrii nerozlišuje mezi bojovníky Islámského státu (IS) a mírnějšími islámskými povstalci, kteří mají zájem jednat o ukončení občanské války, protože zahájilo letecké útoky na podporu režimu prezidenta Bašára Asada. Řekl to v pátek na tiskové konferenci americký prezident Barack Obama.

 "Z jejich pohledu jsou to všichni teroristi. A to je recept na katastrofu," citovala Obamu agentura Reuters. Obama nazval vojenskou účast Ruska, včetně leteckých útoků, které začaly tento týden, cvičením, které prohloubí konflikt v Sýrii, místo aby přispělo k jeho vyřešení.

Ruský prezident Vladimir Putin podle něj nezískal mezinárodní podporu pro své akce v Sýrii, která je dlouholetým spojencem Ruska. Na Putinově straně jsou jen Írán a syrský prezident Asad, zatímco USA vedou mezinárodní koalici složenou ze 60 zemí v boji proti Islámskému státu v Sýrii a Iráku, dodal Obama.

Rusko v pátek již třetí den za sebou bombardovalo Sýrii. Spíše než na oblasti držené bojovníky Islámského státu se zaměřilo na oblasti držené konkurenčními povstaleckými skupinami. To vyvolalo rozzlobenou reakci ze Západu.

Moskva však trvá na tom, že její letecké útoky se soustředí na bojovníky IS. Obama také odmítl názor, že by konflikt v Sýrii byl zástupnou válkou mezi Moskvou a Washingtonem. "Nejedná se o konflikt mezi Spojenými státy a jakoukoliv jinou stranou," prohlásil Obama.

Doporučujeme
rumungro ( 9. prosince 2015 03:44 )

Obama že nezná muslimy?Od 6-10 let žil u babičky v Jakartě,kde žije přes 80%muslim.obyvatel.Jeho otec měl třetí jmeno Hussajn.Drtivá většina afričanů jsou muslimáci.

marais ( 6. října 2015 12:12 )

 Ano, Rusko považuje všechny soupeře Asada se samopalem v ruce co střílí vládní vojáky za nepřítele či teroristu! A jak je to v USA?

santikxauz ( 3. října 2015 14:48 )

Kdo se spolčí s USA je terorista,nejen Putin,ale všichni to už dávno ví.

steelheart ( 3. října 2015 13:35 )

a je to tak! Putin dobře míří! samozvanci ze západu se můžou vzteky pos..., Turci jsou pakáž zaprodaná - přeju RF přesnou mušku!!! rozprášete to teroristický hnízdo a nenechte se ničím odradit! nakonec v osn je Putin sice nejmenoval, ale velmi přesně označil

mirkli ( 3. října 2015 13:34 )

Jak se chovají Syřané k Rusům Babraku, a jak je tam vůbec nechtějí! https://m.youtube.com/watch?v=LKh45qGdkQQ

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa