Středa 23. června 2021
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Oblačno, bouřka 26°C

Chlapečkovi bez části lebky dávali pár dní života. Nyní oslavil 1. narozeniny

Autor: bop - 
27. září 2015
21:42

Malý Jaxon Emmett Buell se narodil bez části mozku a lebky. Jeho postižení se jmenuje anencefalie - a většina takto postižených dětí umírá ještě před tím, než se narodí, nebo pár dní po porodu. To také lékaři řekli Jaxonovým rodičům. Malý bojovník se ale tak snadno nevzdal a nedávno oslavil první narozeniny. A za pomoci rodičů zvládne dokonce i chodit!

Jaxon opravdu není jako ostatní miminka. Kvůli jeho postižení má nejen výjimečný vzhled, ale také značně ztížené životní podmínky. Když v těhotenství testy odhalily jeho stav, lékaři dokonce rodičům doporučili potrat. Ti se ale rozhodli jinak.

A dobře udělali. Malý Jaxon se má čile k světu. Navzdory chmurným předpovědím oslavil první rok života a za pomoci rodičů už dokonce i chodí. Nedávno rodina zveřejnila video, na kterém se miminko snaží dojít do svého pokoje.

Jaxonův osud zasáhl spoustu lidí po celém světě. Mnoho z nich se rozhodlo mu pomoci a darovali peníze na jeho léčbu a speciální potřeby. Rodina byla těmito dary tak dojatá, že se rozhodla vyrobit řadu náramků s nápisem Jaxon Strong (Jaxon Silný) – přezdívkou, kterou chlapeček získal na sociálních sítích – a pomocí své facebookové stránky se s dárci spojují a náramky jim zasílají.

Přestože si zatím tento malý „zázrak“ vedl lépe, než všichni očekávali, jeho budoucnost je stále nejistá. Jaxonovi milující rodiče jsou na něj však velmi hrdí už teď. A chlapeček sám už během svého úplně prvního roku prokázal, že má neobvykle tuhý kořínek!

Video Video zachycuje Jaxona, jak s pomocí rodičů chodí. - YouTube

stacho ( 24. ledna 2016 19:23 )

Nepoštípali komáři náhodou naše politiky????Někdy mluví jak by jim chyběla víc než polovina mozku...

rozmaryna ( 9. října 2015 14:06 )

Chudáček, má smutná očička.

Zobrazit celou diskusi
Další videa