Teroristé ISIS chtějí spáchat atentát na královnu Alžbětu II. Připravují se přímo v Británii

Teroristé ISIS chystají atentát na královnu Alžbětu II.
Autor: štš - 
11. 8. 2015
14:15

Pozor, tady už končí legrace. Skupina teroristů z Islámského státu (ISIS), která má v sobotu spáchat atentát na královnu Alžbětu II. (89), podle výpovědi jednoho z džihádistů už dorazila do Británie a míří na Londýn!

S šokující informací přišli dva reportéři Sky News, kteří se na sociálních sítích několik měsíců vydávali za Brity toužící po vstupu do IS. Ve virtuálním světě se časem dostali až k Junaidu Hussajnovi (21), rodákovi z Birminghamu, který má v Sýrii na starost výcvik nových rekrutů ISIS.

Od něj se dozvěděli, že hranice Británie už překročila sedmičlenná skupina sebevražedných, v Sýrii vycvičených britských atentátníků. „Tvrdil nám, že mají kalašnikovy, umí vyrábět bomby a jsou připraveni k akci,“ prohlásil jeden z novinářů, jenž si logicky nepřál být jmenován. „Jsou prý drsní jako gestapo. Lační po krvi a nebojí se smrti,“ dodal s tím, že informace ihned předal policii.

Ta vydala strohé prohlášení, že: „… nebude komentovat konkrétní výhrůžky a informace médií.“ Je ale zřejmé, že sobotní výročí kapitulace Japonska v roce 1945 budou v Londýně provázet obří policejní manévry a extrémně napjatá atmosféra.

Nová strategie

ISIS se prý uchyluje k nové strategii. Potenciální rekruty v Anglii (ale třeba i v Německu, Francii atd.) žádá, aby nebudili pozornost tím, že pojedou do Sýrie či Iráku. Výcvik mají absolvovat individuálně ve své vlasti, kde také mají páchat ničivé útoky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

balika ( 11. srpna 2015 16:39 )

mě taky, protože je to vymyšlené na oblbování lidí, neboť "spojenci" zase chystají nějakou kulišárnu v Sýrii

moiaza ( 11. srpna 2015 16:36 )

Tento článek mě nechává chladným i v těchto vedrech. Spím zcela klidně.

balika ( 11. srpna 2015 16:33 )

Spojené státy teroristické spolu s Anglií chtějí spáchat atentát na Asada.

funebrak ( 11. srpna 2015 16:17 )

V sobotu si schválně pustím svazáka Pokorného v Rááááááádiožunálu Železného trojského koně na čt24.

maxovskej ( 11. srpna 2015 16:06 )

Jestli ji fakt sejmou tak se asi podělám smíchy..

Zobrazit celou diskusi
Další videa