ISIS vyhrožuje Angele Merkel: Je to špinavá čuba, hřímají islamisté

ISIS zveřejnil první video jen v němčině, hrozí v něm Merkelové.  (Autor: archiv Blesku)
Autor: ČTK, lm - 
5. srpna 2015
21:10

Radikální hnutí Islámský stát (IS) zveřejnilo videonahrávku, na níž vyhrožuje německé kancléřce Angele Merkelové. Jak upozorňují německá média, jde o první propagandistické video radikálních islamistů, které je výhradně v němčině.

Ve zhruba pět a půl minuty trvajícím záznamu nabádá z Vídně pocházející extremista Mohamed Mahmoud muslimy v Německu a Rakousku, aby se buď přidali k bojovníkům IS přímo na Blízkém východě, nebo útočili ve svých domovských zemích. "Nepotřebuješ k tomu moc. Vezmi si velký nůž a podřízni každého nevěřícího," vyzývá Mahmoud. O německé kancléřce Merkelové mluví jako o "špinavé čubě" a vzkazuje jí, že se IS "pomstí za krev, kterou kvůli Němcům prolili muslimové v Afghánistánu" nebo za to, že Německo dodává zbraně kurdským bojovníkům válčícím s Islámským státem.

Internetový portál deníku Die Welt na svých internetových stránkách píše, že 30letý Mohamed Mahmoud v minulosti strávil čtyři roky ve vězení v Rakousku kvůli podpoře teroristické organizace Al-Káida. Předloni byl zatčen v Turecku během cesty do Sýrie, dostal se však znovu na svobodu. Na nové videonahrávce, kterou německá média nezveřejnila, je také vidět, jak z několikametrové vzdálenosti zastřelí muže s rukama spoutanýma za zády. Ve videu se ke slovu dostává i Němec, který rovněž zabije bezbranného zajatce a který tvrdí, že "džihád (svatá válka) je pro nás jako dovolená. Jsme na jednom z nejhezčích míst v Sýrii," říká a za ním je vidět starověké město Palmýra, které před začátkem současné války v Sýrii patřilo k nejoblíbenějším cílům milovníků architektonických památek.

rumungro ( 13. prosince 2015 02:24 )

Proč to udělala?Několik roků ji USA odposlouchávali telefony.Za tu dobu se museli dozvědět spoustu jí nepříjemných věcí.Obama měl otce muslima,od 6 let do 10 jej vychovávala v muslimské Jakartě matka s další muslimem.Po určitou dobu byl v církvi,která chtěla sjednotit všechny církve,pak se stal protestantem.Proto Obamovi vůbec nezáleží na křesťanské Evropě.Merkelovou využil k destabilizaci EU nejen s imigrantama,ale i Ukrajinou a Řeckem.Navíc dělá vše pro to,aby nás vmanévroval do konfrontace s Ruskem.Jinak si to zlo,co se teď děje,nedovedu vysvětlit.

bara ( 12. prosince 2015 14:05 )

doufám, že se takhle zrůda Merkelovi nedožije dalších voleb. Jsou tam takoví zvrhléci, kteří dokonce své důchodce z penzionů a d.d. odsouvali do jiných budov, kde jich je pohromadě v jednom pokoji mnoho. Jen aby ti imigranti měli kde hajinkat!! - To je zrůdnost a špinavost do nebe volající!! - V létě zase své vojáky umístili do stanů a do kasáren místo nich opět emigranty!!! - rozum normálního člověka zůstává stát. - Merkelové patří nap-livat do ks*ichtu!!!

keep.smiling ( 12. prosince 2015 14:00 )

této "dámě" nedojde, pokud se nebude léčit, rozhodně nic! Je slepá, hluchá, blbá? Je to bývalá svazačka ve vedoucích funkcích, která se tak ráda poslouchá, tak ráda má před sebou davy tleskajících lidí, touží po obdivu a uznání skoro jak Hitler, tahle kancléřka je neuvěřitelně tupá, nebo jí někdo jiný rozkazuje, co má dělat, jak se chovat, mluvit?

keep.smiling ( 12. prosince 2015 13:56 )

a kampak patříme my, Češi, Moraváci a Slezané? Podle tebe jsme také licoměrní, chlastáme, drogujeme a degenerujeme? Většina rozhodně ne! * No, já tu žiju řadu let a mám kolem sebe lidi s dobrými vlastnostmi, nejsou zdrogovaní, pracují, starají se o své děti, domov, mají rádi svou vlast. Mají úctu k hodnotám, které naši předkové budovaly řadu století! Lituju tě, jestliže ty kolem sebe vidíš jen špatnost a zlo!! - A jinak. ani ve středověku nebylo v těchto evropských zemích to, co propaguje ISIS!! Ženy nechodily v burkách, byly svými muži respektovány, rozhodně víc než je současná žena-muslimka, muži neznásilňovali malá děvčata (a když ano, tak byli popraveni!!) Ani si muži nebrali za ženy devítiletá děvčata, nesouložili se zvířaty, nebyli líní jak dnešní muslimové, byli mnozí na venkově udření prací. * Jen ty tresty byly mnohem horší, zlodějům se usekávali ruce, (ale jen v nejhorších případech a v některých krajích) * Samozřejmě ani středověk v Evropě nebyl ok, ale to, co předvádí IS, není středověk, to je něco mnohem horšího! Jsou to psychopati naprosto bez zábran, citu a špetky lidskosti!

frantaklika ( 7. srpna 2015 21:56 )

západní "vyspělá" civilizace licoměrně křesťanská, židovská, která jen ***, krade, chlastá a droguje, je líná, nabubřelá a degeneruje, bude nahrazena středověkou civilizací, která ví co chce a problémy řeší rychle a nekompromisně. Třeba je to evoluce a má to tak být. Merkelová nebo Obama na to rozhodně nemají koule, aby tento vývoj zastavili.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud