Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 14°C

Výsměch obětem: Norská zrůda Breivik bude studovat na vysoké škole!

Autor: ČTK, lm - 
17. července 2015
21:11

Svět se zbláznil! Andres Breivik (36), který před čtyřmi lety zabil 77 lidí a momentálně si odpykává 21letý trest vězení, bude studovat na vysoké škole politologii. Podle rektora mají právo na vzdělání všichni, i vězni.

Norský pravicový extremista Anders Behring Breivik, který si odpykává 21letý trest vězení za teroristické útoky z roku 2011, bude studovat politologii. Rektor univerzity v Oslu Ole Petter Ottersen dnes podle agentury AP oznámil, že škola Breivika přijala. 

„Všichni vězni v norských věznicích mají právo na vyšší vzdělání, pokud splní přijímací podmínky,“ uvedl Ottersen. Třicetišestiletý Breivik bude studovat ze své cely.

O přijetí na univerzitu žádal již před dvěma lety, tehdy ho však škola odmítla s tím, že pro studium nesplňuje předpoklady. Není známo, co univerzitu nyní přimělo své předchozí závěry přehodnotit.

Breivik na konci července 2011 ve vládní čtvrti v Oslu odpálil nálož, jež připravila o život osm lidí. Krátce poté postřílel 69 členů letního tábora sociálnědemokratické mládeže na nedalekém ostrově Utöya. O rok později ho soud za terorismus poslal na 21 let do vězení, což je nejvyšší jednorázový trest, který je v Norsku možné uložit. Breivikův pobyt ve vězení ale může být prodlužován až na doživotí.

mazelrozmazlenej ( 17. července 2015 21:42 )

On zas tak velkej ma gor nebude kdyz uz tehda varoval pred zaplavou muslmanu.

mazelrozmazlenej ( 17. července 2015 21:39 )

Andreas Respekt chlape

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud