Ashya, kterého léčili v Česku, slaví: Porazil zákeřnou rakovinu!

Autor: so - 
15. června 2015
17:48

Kdo by tomu klučinovi nepřál štěstí po tom, co si musel už vytrpět. Ashya (6), který se vyléčil díky českým lékařům z rakoviny, oslavil velkou párty výhru v nejtěžší bitvě života.

Brit Ashya King, který se loni léčil i v pražském protonovém centru, už nemá rakovinu! „Na posledních snímcích Ashyova mozku nebyly žádné stopy po nádoru,“ oznámil chlapcův otec Brett.

Jsou to skvělé zprávy, jsme absolutně nadšení. Ospravedlňuje to všechno, čím jsme si prošli,“ dodal. A jak nejlépe oslavit tak skvělou novinu? Uspořádáním parádní párty v nemocnici ve španělské Marbelle pro Ashyu a jeho kamarády.

Těch přišlo třináct, nechyběly nafukovací balonky a klauni. Malý oslavenec přijal tak velkou pozornost trochu stydlivě, ale brzy se mu štěstím rozzářily oči. „Ashya se má velmi dobře. Mnohem více mluví a chodí, hodně plave a hlavně se hodně směje,“ vzkázala Blesku jeho babička Patricia.

Záchrana v Praze

Ashyův případ vyvolal loni v létě velkou pozornost. Britští lékaři zjistili, že hoch trpí nádorovým onemocněním mozku, a několikrát ho operovali. Poté ale jeho rodičům sdělili, že pro něj více udělat nemohou. Kingovi se ale nevzdali a odvezli chlapce bez vědomí lékařů do Španělska.

Nakonec dostali dítě k léčení do ČR, kde chlapec loni v září a říjnu absolvoval 30 úspěšných ozařování. Rodiče jsou přesvědčeni, že nebýt českých odborníků, byl by Ashya nyní už mrtvý.

otylie.z.bolivie ( 15. června 2015 17:57 )

Ashya, držím pevně palečky, tak malý a už toho tolik zkusil. Už jenom zdraví a hooodně sluníčka po celý život, broučku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud