Britský chlapec, který se léčil v Česku: Nesmíme domů, vezmou nám ho, bojí se rodiče!

Autor: šim - 
29. prosince 2014
13:43

Celý měsíc podstupoval okatý chlapeček Ashya (5) s mozkovým nádorem ozařování v pražském Protonovém centru, kam ho rodiče komplikovaně „unesli“ v poslední naději na jeho záchranu. Rodina nyní pobývá ve Španělsku a do Británie, kde trvale žije, se bojí s chlapcem vrátit.

„Cítíme se jako uprchlíci, jako zločinci, na které je vypsaná odměna,“ vzkázal v rozhovoru pro Sunday People otec Ashyi Brett King (51) ze španělské Malagy. Ashyovi rodiče letos „uprchli“ i se synem z Británie, protože neviděli naději na jeho uzdravení v tamních nemocnicích. Vydali se proto cestou přes Španělsko, kde chtěli prodat dům, aby měli na léčbu, a kde je zatkli, do Česka, aby chlapce mohli léčit v Protonovém centru.

Zoufalý otec se obrátil nyní na poslance, aby mu dali záruku, že jim syna po návratu do vlasti neseberou. „Nedostali jsme jasnou odpověď. Zatím nám doporučili, abychom se nevraceli,“ nechal se slyšet Brett.

„Necítíme se tu dobře. Nejsme tu doma. Náš domov je Británie,“ dodal s tím, že se bojí, že jim chlapce, který dělá velké pokroky, seberou v okamžiku, kdy vstoupí na britskou půdu. Když se Brett před pár dny se synem Naveedem, jedním ze šesti jejich dalších dětí, pokusil dostat přes hranice, byl zadržen policií. „A to nám říkali, že se můžeme vrátit. Chtěl jsem jen vypnout elektřinu a vypustit vodu v našem domě. Také jsem se chtěl setkat se svou matkou,“ líčí nedávné přijetí v Británii. Místo toho skončil hned na letišti Gatwick v rukou policie.

Přestože jejich vyhlídky na návrat do Británie jsou nejisté, celá rodina se těší z pokroků, které Ashya díky prodělané protonové léčbě dělá. Zatímco před terapií komunikoval jenom posunky, nyní Ashya mluví. Díky každodenní fyzioterapii a plavání má stále více síly. „Hrajeme si s legem, mluví s námi. Každý den je vidět malé zlepšení,“ vyjmenovává táta Brett.

liskabystrouska ( 29. prosince 2014 20:02 )

NATOČENO V ROCE 2010

liskabystrouska ( 29. prosince 2014 19:59 )

NEVRACEJTE SE'!!! BRITANIE JE JAK POLICEJNI STÁT!A KDOVÍ KDE DĚTI PAK SKONČÍ!! NATOČILI JEDEN ODPORNÝ FILM ,KDE DĚTI ODEBÍRALI MATKÁM PO PORODU ,DÁVALI JE DO INTERNÁTNÍCH ŠKOL A KDYŽ BYLY PLNOLETÉ TAK Z NICH BYLY DÁRCI ORGÁNŮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROČ NATOČILI TAKOVOU HRŮZU?? " NEOPOUŠTĚJ MĚ ..SE TO JMENUJE!!!!!

liskabystrouska ( 29. prosince 2014 17:52 )

panikekulova

liskabystrouska ( 29. prosince 2014 17:51 )

annael

liskabystrouska ( 29. prosince 2014 17:51 )

přesně tak to tam chodí!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud