V Anglii ho brali za beznadějný případ: Po léčbě v Česku už Ashya chodí a mluví!

Autor: dce - 
24. prosince 2014
14:34

Když ho koncem léta rodiče "unesli" z nemocnice v Anglii, nikdo netušil, jak celá věc dopadne. Jenže tehdy ještě beznadějný případ nádoru na mozku, skončil v Českém protonovém centru. A díky tomu malý Ashya letošní Vánoce oslaví doma. 

Mluvčí protonového centra Jana Kulhánková informovala server novinky.cz, že se Ashyúv stav v mnohém zlepšil. "Obdrželi jsme také zprávy od jeho současného ošetřujícího lékaře profesora Cortese-Funese ze Španělska. Ashyovi je dobře, už sám stojí a s menší pomocí chodí. Dokonce začíná mluvit,“ uvedla Kulhánková.

Ashya King, kterého koncem srpna rodiče unesli z nemocnice v Londýně, dělá v léčbě rakoviny velké pokroky. Chlapce v Anglii už nechtěli léčit tak, jak by si rodiče představovali, a proto se ho rozhodli i přes nesouhlas lékařů přesunout do Čech. A ukázalo se, že šlo o správné rozhodnutí!

Léčba v Česku Ashyovi natolik pomohla, že ve Španělsku, kde v současnosti pobývá, nemusí ani podstupovat chemoterapii! 

Ashya se od svého přesunu do Česka hodně změnil. Býval apatický, vůbec nemluvil, nesmál se a rozhodně si nehrál. Šestitýdenní léčbu snášel Ashya bez větších problémů. V místě, kde byl ozařován, pouze přišel o trochu vlasů. Během pobytu v Praze se navíc výrazně zlepšila jeho motorika.
 

tomik007 ( 25. prosince 2014 17:37 )

 BLESKU NEPREVRACEJTE - v Anglii lekari pouze konstatovali ze nemoc je v takovem stadiu ze radiace muze prinest pouze kratkodobou - docasnou ulevu, stejne jako leky.

sores ( 25. prosince 2014 14:39 )

kobyla1: Ano horních 10 tisíc se má překrásně a velmi bohatě a ti by si současnost opravdu nenechali vzít! Ani ti "zlý" komunisti se nikdy neměli tak jak současní politici!A lehce nabitého bohatství se nikdo nechce vzdát,že!

kobyla1 ( 25. prosince 2014 13:28 )

Obávám se, že pokud by lidi šli na hrad s klackama, tak by dostali pořádně přes čuňu. Tohle už totiž není klidné a domluvené předávání moci jako v roce 1989. Stačí se podívat co se píše o lidech, kteří mají rozum a nesouhlasí s každou kravinou, kterou nám západ nadiktuje. Tenhle zločinný systém si ti, kdo ho vytvořili jen tak sebrat nenechají....i za cenu, že by se do lidí střílelo

jaromir123 ( 25. prosince 2014 10:41 )

Proč sem kopíruješ písničky ? Moc piješ.

sores ( 25. prosince 2014 10:37 )

A kdo tu operaci zaplatil ?????????? V Česku se žebrá na ulici a sbírají víčka jelikož vláda z našich daní platit toto nechce.Hnusí se mi to veřejné žebrání na ulici, dává se tomu moderní výraz sbírka. Je to obyčejné žebrání místo aby šli lidi na hrad s klackama a vybojovali si na vládě platby z jejich daní pro těžce potřebné, jako to dělají nebojácný jižní národy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud