Soudkyně Gilová v případu Kramný rozhodla, že není podjatá: Chce rozhodovat dál

Autor: yks - 
12. října 2018
13:49

Již ve středu 10. října projednal trestní senát Krajského soudu v Ostravě stížnost Petra Kramného ohledně své možné podjatosti. Kramný usiluje o obnovu svého procesu. Nutnou podmínkou je v takovém případě přítomnost nových důkazů či okolností, které by mohly vést ke změně jeho rozsudku.

Jenže senát, který má posuzovat to, zda jím předložené důkazy by mohly skutečně vnést do případu vraždy jeho ženy a dcery světlo, má právě senát, který ho poslal na 28 let do vězení.

Právě proto patrně usiluje Petr Kramný o to, aby jeho návrh posuzoval někdo jiný, než lidé, kteří už rozhodli o jeho vině. Prozatím neuspěl. Informovala o tom jeho obhájkyně Jana Rejžková prostřednictvím spolku Šalamoun.

 

„Nepravomocně bylo rozhodnuto o jejich nevyloučení se z projednávání návrhu Petra Kramného na povolení obnovy řízení. Petr Kramný využije svého práva a do rozhodnutí podá v zákonné lhůtě stížnost,“ informovala Rejžková. Dodala, že její klient je připravený podat proti tomuto rozhodnutí stížnost.

Pokud Kramný neuspěje, snižuje to jeho šance na obnovu řízení, během kterého má v plánu předložit nové posudky a důkazy, zpochybňující dosavadní pravomocné rozhodnutí o jeho vině.

Kramného stížnosti proti původnímu verdiktu soudkyně Gilové přezkoumal Vrchní soud v Olomouci, Nejvyšší soud v Brně a také Ústavní soud. Ani v jednom případě se mu nepodařilo přesvědčit justici o tom, že byl odsouzen neprávem.

..krakonos500 ( 20. října 2018 16:25 )

Vy kramnokonečníci slušně diskutovat neumíte. Speciálně jjusa, která JUDr. Rejžkové nadává do rejže, MUDr.Matlachovi do matlalů, Hoppnerovi do hopíků, nemluvě o šalamounech, atd.

fakt.fakt ( 20. října 2018 14:58 )

JJuso jenže tobě vyhovuje lynčování Kramného, jeho rodiny obhájkyně a všech, kdo se zastávají práva na spravedlivý proces, sama je lynčuješ.

holahej ( 20. října 2018 14:16 )

Subjektivní hodnocení Gilové nemá žádnou cenu, ale je dobře, že její objektivní podrazy, fauly a chyby jsou podchyceny a budou znovu posouzeny.

holahej ( 20. října 2018 14:12 )

Podjatá Gilová porušila právo Kramného na nezávislé, nestranné a spravedlivé rozhodování soudů, které je zakotveno v několika ustanoveních napříč právním řádem ČR.

dajka123 ( 19. října 2018 20:45 )

Máš pravdu kramnokonečníci jako stop-lharum, krako fakt, satanáš... musí být hodně zoufalí, když poslední kramného šance je v (_!_).

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud