Soudkyně Gilová v případu Kramný rozhodla, že není podjatá: Chce rozhodovat dál

Autor: yks - 
12. 10. 2018
13:49

Již ve středu 10. října projednal trestní senát Krajského soudu v Ostravě stížnost Petra Kramného ohledně své možné podjatosti. Kramný usiluje o obnovu svého procesu. Nutnou podmínkou je v takovém případě přítomnost nových důkazů či okolností, které by mohly vést ke změně jeho rozsudku.

Jenže senát, který má posuzovat to, zda jím předložené důkazy by mohly skutečně vnést do případu vraždy jeho ženy a dcery světlo, má právě senát, který ho poslal na 28 let do vězení.

Právě proto patrně usiluje Petr Kramný o to, aby jeho návrh posuzoval někdo jiný, než lidé, kteří už rozhodli o jeho vině. Prozatím neuspěl. Informovala o tom jeho obhájkyně Jana Rejžková prostřednictvím spolku Šalamoun.

 

„Nepravomocně bylo rozhodnuto o jejich nevyloučení se z projednávání návrhu Petra Kramného na povolení obnovy řízení. Petr Kramný využije svého práva a do rozhodnutí podá v zákonné lhůtě stížnost,“ informovala Rejžková. Dodala, že její klient je připravený podat proti tomuto rozhodnutí stížnost.

Pokud Kramný neuspěje, snižuje to jeho šance na obnovu řízení, během kterého má v plánu předložit nové posudky a důkazy, zpochybňující dosavadní pravomocné rozhodnutí o jeho vině.

Kramného stížnosti proti původnímu verdiktu soudkyně Gilové přezkoumal Vrchní soud v Olomouci, Nejvyšší soud v Brně a také Ústavní soud. Ani v jednom případě se mu nepodařilo přesvědčit justici o tom, že byl odsouzen neprávem.

Doporučujeme
k999 ( 17. října 2018 08:27 )

Nehledali, to je pravda, ovšem na fotodokumentaci pořízené ihned po vraždě v Eg. jsou stopy po zásahu zcela jasně patrné, to ovšem nesmíš prohlížet fota od Hopp a sŠ, která jsou upravená.

k999 ( 17. října 2018 08:23 )

A mokrými vlasy.

k999 ( 17. října 2018 08:19 )

nejsem Jarmila.

k999 ( 17. října 2018 08:16 )

Neexistuje jed který by rozleptal žaludeční sliznici a zmizel. Naopak po zásahu el. proudu kdy Kramný udělal z těl spotřebič, proud + kyselé prostředí žaludku dokáže poškodit žaludeční sliznici a to tak, jak Nagi popisuje. Je rozdíl mezi pitvou zdrvotní, informační a soudní.

jjusa ( 17. října 2018 08:11 )

Tak okamžitě prokázaná elektřina určitě nebyla,to ani Egypt i když měl možnost pitvat po několika dnech neřekli nic konkrétního jen že to byl silný jed a žaludky nechali?Když tam PČR odlítala museli dát vědět že chtějí vyšetřovat,vidět spis a hovořit s prokurátorem.Proč tak rychle odjel na dovolenou,PČR mohla počkat a jet jindy...Mě nezajímá co je ve spise,modřiny atd.,ani mě nikdo neovlivní,že je zabil svědčí hodně věcí a že přišli na elektřinu s tím vrah jistě nepočítal,vše narafičil(jed,colu.mikinu atd.) aby hledali jed jako v Eg.,proto upozorňoval na věci kolem otravy.Na sebe upozornil nejvíc a přitom zapomněl,že právě to jeho otrávení je přehnané a zemřel by první.Nejvíc upozornil těmi 4 DVD,že je vrahem své rodiny je jisté a že přišli na elektřinu tak to tak je.Že to trvalo půl roku není divu,šli s tím ven až si byli jisti,že to el.byla.Přece tolik lidí by nemělo zájem odsoudit nevinného a aspoň některému ze 3 soudů by ta elektřina byla divná a rozhodli by dávno o obnově.Nebo že by všichni měli namále a potřebovali případ aby je nevyhodili???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa