Zoufalá matka Kramného: Potřebuji Petra doma!

Autor: shp, Michaela Kalkusová, Karel Janeček - 
1. srpna 2018
05:00

Chce mít svého syna doma. Stále věří, že je nevinný. Zoufalé matce Petra Kramného (40) odsouzeného za vraždu manželky Moniky (†36) a dcerky Klárky (†8) v egyptské Hurghadě svitla naděje, že by se jí mohl syn vrátit. Sám Kramný totiž podal pět let od smrti svých bližních návrh na obnovu svého procesu.

Symbolicky, přesně po pěti letech od smrti Moniky a Klárky, 30. 7. 2018 podá návrh na obnovu řízení ve své trestní věci,“ uvedl Václav Peričevič ze Spolku Šalamoun. Ten od začátku celé kauzy věří v Kramného nevinu a veřejně za ni bojuje. Advokátka odsouzeného za vraždu Jana Rejžková informaci nejdříve komentovat nechtěla, ale nakonec tak učinila na sociální síti.

S ohledem na zvýšený zájem médií v souvislosti s avizovaným návrhem na obnovu řízení trestní věci Petra Kramného sděluji, že dne 30. 7. 2018 bude návrh na obnovu řízení podán. K důvodům a obsahu návrhu se nebudu blíže vyjadřovat. Návrh bude přednesen při veřejném zasedání u Krajského soudu v Ostravě,“ stojí v jejím prohlášení na Facebooku.

Matka Petra Kramného, Irena Rychlá, je moc ráda, že k podání návrhu došlo „Je jedině dobře, že paní doktorka návrh na obnovu procesu podala. Protože můj syn neudělal nic. Naopak potrestáni by měli být ti, co to na něj ušili. Ti by měli jít sedět,“ řekla Blesk.cz. „Potřebuji, aby mého syna zprostili obžaloby a pustili ho domů,“ dodala s nadějí.

Monika a Klárka Kramné byly 30. července 2013 nalezeny mrtvé v pokoji číslo 6343 hotelu Titanic Palace v egyptské Hurghadě. Otec rodiny Petr od začátku tvrdil, že je nevinný a že je někdo otrávil. Znalecké posudky na to, zda byly otráveny, či zabity elektřinou, jak tvrdila obžaloba, se lišily.

VIDEO: Kramný doufá v obnovu procesu. 

Video  Češi a další turisté uvázli dlouhé hodiny na Rhodosu. A Kramný doufá v obnovu řízení.  - Barbora Horáková, Aleš Brunclík

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

la.ma ( 7. září 2018 14:28 )

máš novou diskuzi pod senzačním odhalení Šalatlamounů, demente přidej svoje upatlaný moudrosti

satanas ( 7. září 2018 10:58 )

Vcera u JIlkovy se sesly vsechny tri, Jusa, neJarmila aT.lama,..Jen nevim ktera byla ktera..ALe fesandy jsou vsechny,,..Jo, a vzteklej ratlik DIngous se tam taky vyskytl, mel dokonce i svacinku sebou,, v lahvicce, na krku!! Tezko opakovatelnej zazitek!!Aja furt kam zmizely,..

satanas ( 6. září 2018 09:40 )

Masivni kampan medii se nemuze neodrazit na ovlivneni soudniho tribunalu! Stejne jako jinde,,tohle neni "Demokraticke", popravit nekoho bez dukazu a pod natlakem Medii zpracovane verejnosti a Justicniho aparatu!

satanas ( 6. září 2018 09:36 )

Ty diskutujes jinde? Jo? Nekde Sem te zahlid jak si "pWdla " na Politice, ale vic jak spetka smradku po tobe nezustalo..Abys vedela co to je "Spetka",,je to "Jedna desetina habadeje!!

la.ma ( 5. září 2018 18:11 )

My diskutujeme jinde....senilo tupej, víš howby a rozhodnutí o podjatosti soudkyně není až tak důležitý, hňupe

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud