5 let od smrti Moniky a Klárky (†36 a †8) v Egyptě: Kramný (40) udělal překvapivý krok!

Autor: Jan Doležal, ČTK - 
30. července 2018
05:00

Chce se dostat z basy. Petr Kramný (40), odsouzený na 28 let za vraždu manželky Moniky (†36) a dcery Klárky (†8) v Egyptě, údajně podává návrh na obnovu řízení. Právě dnes, pět let po smrti jeho nejbližších.

„Symbolicky, přesně po pěti letech od smrti Moniky a Klárky, 30. 7. 2018 podá návrh na obnovu řízení ve své trestní věci,“ uvedl Václav Peričevič ze Spolku Šalamoun. Ten se od počátku kauzy bije za Kramného nevinu.

Obhájkyně Kramného Jana Rejžková včera informace podávat odmítla. „Pan Kramný je ve výkonu trestu a jediný, kdo v této věci může něco dělat, je jeho právní zástupce. Já vám však tuto informaci nepotvrdím,“ řekla v neděli na dotaz Blesku. Z noci na pondělí ale na svém facebooku informaci potvrdila. "S ohledem na zvýšený zájem médií v souvislosti s avizovaným návrhem na obnovu řízení trestní věci Petra Kramného sděluji, že dne 30.7.2018 bude návrh na obnovu řízení podán. K důvodům a obsahu návrhu se nebudu blíže vyjadřovat. Návrh bude přednesen při veřejném zasedání u Krajského soudu v Ostravě," stojí v jejím prohlášení.

Kramného ve snaze dostat se na svobodu nezastavil ani fakt, že rozsudek Krajského soudu v Ostravě potvrdil Vrchní soud v Olomouci a Nejvyšší soud posléze smetl ze stolu dovolání jako neopodstatněné. Stížnost pak zamítl také Ústavní soud. „Případ je těžko uvěřitelným selháním celého justičního systému,“ tvrdí Šalamoun.

Chtěl se zabít také?

Monika a Klárka byly 30. července 2013 nalezeny mrtvé v pokoji číslo 6343 hotelu Titanic Palace v egyptském letovisku Hurghada. Otec rodiny Petr Kramný plánoval podle obžaloby rozšířenou sebevraždu, na kterou však později nenašel dost odvahy. Manželku a dceru zabil elektrickým proudem.

Video Poslechněte si: Takhle volal Kramný pojišťovně, že mu zemřela manželka a dcera - Spolek Šalamoun

Video Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! - Jan Jedlička

Josef Haney ( 19. srpna 2018 12:50 )

 Nevím co jste četli, ale ani jeden příspěvek neni k článku, to jak tady někdo píše o "KLS" to má být jako Klára Slámová? No tak tady v tomto článku není ani zmíňka, tak nevím oč se tu dohadujete troubelíci

k999 ( 1. srpna 2018 12:46 )

KLS je profesionál, jeji postupy mají smysl, účel, úroveň i kvalitu. ZatIm co obhajoba kromě hysterickych výkřiku a vzezření opilce nenabízí nic.

dingous ( 31. července 2018 21:34 )

Jen ji nechte...ať zase pobaví

FrantaSvacina ( 31. července 2018 20:44 )

Nechlastej, vidis duchy. A honem se prevlekni do Dajky nebo Dingouse/Lamy a pochval se. Zhrzela milenko Kramneho.

FrantaSvacina ( 31. července 2018 20:38 )

Zlomyslnost je tvoje silna stranka. Myslim, ze je porad oproti herecce Klarince Slamove na tom dobre.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud