Židy a gaye posílal do plynu. Soud potrestal extajemníka SPD podmínkou a pokutou

1. 8. 2018
11:21

Obvodní soud pro Prahu 1 uložil bývalému tajemníkovi hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslavu Staníkovi za nenávistné výroky pronesené ve Sněmovně trestním příkazem dvouletou podmínku a peněžitý trest 70.000 korun. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), které to řekl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek. Soud uznal Staníka vinným v pondělí, mluvčí soudu Pavla Hájková tehdy ale výši trestu neupřesnila, protože rozhodnutí ještě nebylo doručeno všem účastníkům.

"Obviněný byl uznán vinným ve smyslu podané obžaloby, tedy ze spáchání přečinu podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo omezování jejich práv a svobod a dále z popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy," řekl ČT Lelek.

V případě, že Staník uloženou pokutu nezaplatí, bude muset jít na dva měsíce do vězení. Rozhodnutí soudu je nepravomocné. Staník proti němu může podat odpor, v tom případě by soud musel nařídit hlavní líčení.

Staník podle některých svědků incidentu loni v říjnu posílal ve sněmovní restauraci příslušníky menšin do plynu. Vyzýval údajně k tomu, aby se všichni homosexuálové, Romové a Židé stříleli už po narození. Tehdejší ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) popsala, že když do místnosti vešla, silně opilý Staník ji oslovil jako Marxovou-Engelsovou. Poté řekl, že ministryně podporuje homosexuály, kteří by se měli zlikvidovat.

Staník byl tajemníkem SPD a asistentem poslance SPD Jaroslava Holíka. V asistentské funkci skončil na přelomu loňského listopadu a prosince, protože byl podle Holíka příliš vytížen jako tajemník. Při říjnových volbách bránil novinářům ve vstupu do volebního štábu SPD a volal na ně policii. Předseda SPD Tomio Okamura nedávno zdůraznil, že Staník není členem a už ani tajemníkem hnutí.

Státní zástupce podal obžalobu na Staníka v polovině července.

Video Bývalého tajemníka od Okamury stíhá policie. Posílal Židy a gaye do plynu. - Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

marmat ( 2. srpna 2018 21:53 )

Jo, ale v náckovské partě této větve SPD....nebo doma na haj.lu.

marmat ( 2. srpna 2018 21:50 )

Po tomhle excesu si může stěžovat Okamura možná tak na Hlavním nádraží a celkem na COKOLIV ! Tento pán mu udělal medvědí službu.....

aIIahakbar ( 1. srpna 2018 15:20 )

Něco jak ty.

honza54.. ( 1. srpna 2018 14:36 )

prej to máte vytetovaný na čele

tenco ( 1. srpna 2018 13:49 )

Je zajímavé, že jeho obličej ukážete celý, na rozdíl od vrahů nebo pedofilů.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa